- Експерти Glassnode опублікували звіт, у якому розібрали причини зростання ціни біткоїна.
- Згідно з ним, позитивна динаміка зумовлена успішним поглинанням продажного тиску.
- Експерти впевнені, що це зумовлено припливом капіталу в спотові біткоїни-ETF, які здебільшого і виступили драйвером ралі.
21 листопада 2024 року біткоїн укотре оновив історичний максимум, після чого продовжив зростати. Експерти Glassnode впевнені, що причиною цієї тенденції є переважно спотові ETF на базі активу, яким вдалося поглинути тиск з боку продавців.
У звіті підкреслюється, що поточний цикл має схожі риси з періодами 2015-2018 років і 2018-2022 років. При цьому, за даними експертів Glassnode, фаза «бичачого» зростання в минулі цикли тривала 4-11 місяців.
Порівняння «бичачих» циклів біткоїна. Джерело: звіт Glassnode.
У III кварталі 2024 року приріст біткоїна склав 61,3%, золота і срібла — 5,3% і 8% відповідно, згідно зі звітом. На думку експертів, це ставить першу криптовалюту вище багатьох інших світових активів.
Крім того, крипторинок відчуває значний приплив капіталу — $62,9 млрд за останні 30 днів. З них $53,3 млрд успішно поглинули мережі біткоїна та Ethereum, зазначили експерти.
Це видно на графіку нижче. Також на ньому добре помітний значний відтік капіталу влітку 2022 року і взимку 2023 року.
Приплив/відтік капіталу на крипторинку. Джерело: звіт Glassnode.
Водночас експерти відзначили зростання прибутковості криптоінвесторів. На графіку нижче видно розбіжність поточного значення коефіцієнта MVRV (співвідношення ринкової до реалізованої капіталізації) з річним ковзним середнім (виділено синім):
Зміна коефіцієнта MVRV біткоїна. Джерело: звіт Glassnode.
Це, зі свого боку, підвищує тиск з боку продавців, підкреслили експерти. Згідно зі звітом, біткоїн-ходлери утримують статистично значущий обсяг нереалізованого прибутку, що підвищує шанси на його фіксацію.
Зокрема, довгострокові інвестори перебувають близько до порога «ейфорії», за яким почнеться розпродаж активів:
Зміна настроїв довгострокових біткоїн-ходлерів. Джерело: звіт Glassnode.
Після того як курс біткоїна подолав позначку в $75 600, 100% пропозиції в 14 млн BTC, контрольованих цими власниками, перейшли в зону прибутковості. Це, згідно зі звітом, призвело до того, що ходлери продали загалом близько 200 000 BTC.
Продукований довгостроковими утримувачами тиск продажів, як зазначили експерти, значно зріс, але не досяг пікових значень березня 2021 і 2024 років.
Тиск продажів з боку довгострокових біткоїн-ходлерів. Джерело: звіт Glassnode.
Основним джерелом попиту на ринку залишаються спотові біткоїн-ETF. Із середини жовтня середній тижневий приплив у ці продукти склав близько $1-2 млрд.
Потоки капіталу в американському секторі спотових біткоїн-ETF. Джерело: звіт Glassnode.
Навіть з урахуванням незначного тиску продажів з боку власників акцій цих біржових фондів вони поглинули 93% від того обсягу першої криптовалюти, що потрапила на ринок у період з 8 жовтня по 13 листопада 2024 року.
Це видно на графіку нижче. У міру скорочення частки пропозиції довгострокових власників істотно зріс приплив капіталу в спотові біткоїн-ETF:
Співвідношення тиску продажів і попиту на біткойн-ринку. Джерело: звіт Glassnode.
Експерти Glassnode зрештою дійшли висновку, що зростання біткоїна до цінових максимумів було зумовлене насамперед припливом капіталу. При цьому драйвером виступили спотові біткоїн-ETF, які поглинули 93% від того обсягу першої криптовалюти, що вийшов на ринок у міру фіксації прибутку ходлерами.
Водночас експерти очікують подальшого скорочення обсягу пропозиції активу під контролем довгострокових власників, які, ймовірно, очікують підвищення ціни. У підсумку це може призвести до превалювання продажного тиску над купівельним і корекції, підкреслюється у звіті.
Нагадаємо, раніше редакція Incrypted зібрала різні думки та прогнози експертів щодо зростання біткоїна в одному матеріалі: