- Прокуратура Манхеттену розслідує діяльність емітента стейблкоїна USDT.
- Мінфін США паралельно розглядає можливість введення санкцій проти Tether.
- Паоло Ардоіно спростував ці повідомлення і розкритикував представників ЗМІ.
Федеральна влада США розслідує діяльність емітента стейблкоїна USDT в особі криптовалютної компанії Tether, пише WSJ. За даними ЗМІ, справа стосується порушення правил боротьби з відмиванням грошей і недотримання санкційного режиму.
Слідчі Офісу прокурора Манхеттену відкрили кримінальне розслідування, тоді як представники Міністерства фінансів США вивчають можливість введення обмежень щодо Tether. Представники влади вважають, що стейблкоїн USDT у злочинних цілях могли використовувати терористичні угруповання і підсанкційні країни, включно з РФ.
Розслідування має показати, яку роль криптоактив відіграє в незаконних операціях з відмиванням грошей, торгівлею наркотиками, хакерськими атаками та фінансуванням бойовиків.
Автори матеріалу припускають, що якщо Мінфін запровадить санкції проти Tether, то американські громадяни втратять доступ до найбільшого у світі стейблкоїна. Водночас на момент підготовки матеріалу влада США ніяк не коментувала чуток про розслідування щодо емітента USDT.
Генеральний директор Tether Паоло Ардоіно відреагував на публікацію WSJ. У соціальній мережі X (раніше Twitter) підприємець спростував ці повідомлення і розкритикував видання.
As we told to WSJ there is no indication that Tether is under investigation. WSJ is regurgitating old noise. Full stop.
— Paolo Ardoino 🤖🍐 (@paoloardoino) October 25, 2024
Раніше видання WSJ випустило матеріал, у якому назвало USDT «інкогніто-доларом» для підсканційних країн. Автори стверджували, що стейблкоїн використовується такими країнами, як Венесуела і РФ для вільного транзиту капіталу за кордон.
Крім того, у березні 2024 року аналітики компанії TRM Labs заявили, що Tether є найпопулярнішою монетою для проведення незаконних операцій із цифровими активами. За їхніми даними, у 2023 році 1,6% від загального обсягу USDT виявилися пов’язані зі злочинною діяльністю.
Схожого висновку дійшли фахівці ООН, які на початку року представили доповідь про відмивання грошей у Південно-Східній Азії. На їхню думку, USDT все частіше використовують зловмисники для виведення капіталу на підконтрольні їм рахунки.
Усі ці твердження представники Tether вважають перебільшеними. Вони посилаються на неправильну інтерпретацію даних, через яку сума, що фігурує в нелегальних операціях, може значно збільшитися.
Нагадаємо, ми писали, що Tether подвоїть зусилля з комунікації та прозорості.