- Ефіопія використовує надлишок гідроелектроенергії для майнінгу біткоїнів, що приносить країні значний дохід.
- Угоди з міжнародними компаніями з видобутку криптовалюти посилюють економіку та залучають інвестиції.
- Тарифи на електроенергію в $0,0032 за кВт*год роблять країну конкурентоспроможним гравцем на ринку.
Ефіопія активно використовує ресурси гідроелектроенергії, включно з Великою ефіопською греблею Відродження (GERD), для нарощування майнінг-потужностей, пише The Africa Report. За даними Ethiopian Electric Power (EEP), 18% доходів компанії надходять саме з цієї сфери, перевершивши прибуток від експорту електроенергії сусіднім державам.
За минулий рік країна інвестувала у видобуток криптовалюти понад $1 млрд. Держава уклала угоди з 25 підприємствами, що дало змогу за короткий термін залучити десятки мільйонів доларів доходу, стверджують автори матеріалу.
Особливий інтерес до Ефіопії виявляють іноземні інвестори, включно з компаніями з Китаю. Останні шукають недорогі та стабільні енергетичні ресурси після обмежень на майнінг у своїй країні, йдеться в статті.
З тарифами на електроенергію в $0,0032 за кВт*год Ефіопія є однією з держав з найнижчими цінами в цьому секторі. Цей фактор, поряд з надлишком енергії, робить країну привабливим місцем для майнінгових компаній. Паралельно з цим, подібні проєкти зміцнюють енергетичну інфраструктуру і стимулюють економічний розвиток, вважають експерти.
Африканські ініціативи в майнінгу криптовалют часто поєднуються з поновлюваними джерелами енергії. Наприклад, у Кенії та Замбії нарощування потужностей для видобутку біткоїна сприяє електрифікації сільських районів. Водночас на території Конго Національний парк Вірунга використовує доходи від майнінгу для підтримки екологічних програм і місцевого бізнесу.
Ефіопія продовжує розкривати потенціал для інтеграції технологій блокчейну та сталої енергетики. Однак на тлі її успіхів виникає необхідність у перегляді міжнародної політики в галузі «зеленої» енергетики, щоб враховувати вплив майнінгу, вважають автори.
Нагадаємо, ми писали, що ЗМІ дізналися про експеримент TEPCO з екологічним майнінгом біткоїна.