Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Зграя безпритульних собак нападає на людей у сквері Борців за волю України. Випадки непоодинокі, люди звертаються до лікарень та травмунктів. Журналістка Точки доступу Катерина Федченко з'ясовувала, чому у Кропивницькому не відловлюють та не стерилізують безпритульних тварин та що робити, якщо вас вкусив безпритульний собака.

Зграя безпритульних тварин у середмісті Кропивницького

7:50 ранку. У сквері між апеляційним судом та лікарнею “Ацинус” по вулиці Соборна людей немає. Проте є зграя безпритульних собак. Днями у телеграм-каналі "Безпечне місто" було багато скарг від кропивничан про те, що саме в цьому сквері їх покусали безпритульні собаки.

Біля однієї з лавок бачимо миски з водою та кашею. Вочевидь, хтось підгодовує тварин.

Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Сквер Борців за волю України 

Згодом помічаємо, що у купі опалого листя сплять два собаки, і за хвилину тварини починають збігатися звідусіль. Ось уже 6 безпритульних псів біля журналістки починають гарчати і нападати. 

Кропивничанина Романа покусали безпритульні собаки. Коли чоловік йшов через сквер, тварини почали збігатися та гавкати, одна з них вкусила його за ногу: 

“Мене вкусив маленький пес, спочатку не надав цьому значення, але згодом побачив кров на нозі”. 

Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Зграя безпритульних собак у середмісті Кропивницького

Роман звернувся до травмпункту, там йому надали допомогу та встановили на рану дренаж. Чоловік також зробив щеплення проти правця у сімейного лікаря. Окрім того, тепер він змушений спостерігати за собаками, чи немає у них сказу: 

“Я витратив близько 500 гривень на таблетки, також слід врахувати витрати на дорогу до медзакладів”. 

Хто у Кропивницькому має відловлювати безпритульних тварин

У Кропивницькому діє міська програма з регулювання чисельності безпритульних тварин. Проте наразі немає охочих працювати в комунальному підприємстві "Універсал 2005", яке і має займатися відловом та транспортуванням тварин до місць стерилізації. Прo це у кoментарі Тoчці дoступу розповів керівник відділу кoмунікацій зі ЗМІ Крoпивницькoї міськради Сергій Якунін:

"Комунальне підприємство намагається знайти працівників, залишає заявки вакансій в обласному центрі зайнятості, проте охочих працювати, на жаль, немає".

Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Що робити, якщо вкусив безпритульний собака

Безпритульні собаки покусали 193 людей на Кіровоградщині за 10 місяців. Таку статистику Точці доступу повідомили у Держпродспоживслужбі області. 

Якщо вас вкусила безпритульна тварина, фахівці радять спостерігати за собакою 10 днів, аби з'ясувати, чи немає у нього сказу. Але якщо тварина безпритульна і ви не можете її відстежувати, то рекомендовано пройти курс антирабічних щеплень. 

Зробити це можна у травмпунктах медичних закладів. У випадку відмови необхідно залишити скаргу на обласну “гарячу лінію” за номером 0 800 500 238.

Симптоми сказу

Сказ – особливо небезпечна вірусна інфекція, яка без правильної і своєчасної допомоги неминуче веде до смерті інфікованого. Про це Точці доступу повідомила головна санітарна лікарка Надія Оперчук. 

Інкубаційний період сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. У 99% до інфікування людей призводять укуси собак.

Розрізняють укуси:

  • легкі – неглибокі укуси плеча, передпліччя, ніг або тулуба;
  • середньої важкості – поверхневі поодинокі укуси, подряпини від зубів;
  • важкі – укуси голови, обличчя, шиї, пальців рук; множинні укуси, укуси, нанесені дикими тваринами.

Що робити, якщо вкусила безпритульна тварина

  1. При важких укусах негайно викличте швидку медичну допомогу.
  2. Переконайтесь у відсутності небезпеки.
  3. За можливості ізолюйте домашню тварину, бродячу чи дику тварину – запам’ятайте або сфотографуйте.
  4. Ретельно промийте місце укусу протягом 5 хвилин 20% мильним розчином – в лужному середовищі вірус сказу гине. 20% мильний розчин можна зробити так: шматок туалетного або, краще, третину шматка господарського мила розчинити в двох склянках води.
  5. За наявності кровотечі зупиніть її, притиснувши рану на пару хвилин стерильною марлевою серветкою. 
  6. Обережно обробіть краї рани чи подряпини 3% розчином перекису водню або іншим антисептиком без вмісту спирту (уникаючи самої рани щоб не викликати опік) та накладіть асептичну пов’язку.
  7. При легких укусах та укусах середньої важкості протягом дня зверніться в травмпункт, де вам оброблять рану, у разі необхідності призначать курс антирабічних щеплень, введуть сироватку проти правця, а також дадуть чіткі вказівки щодо подальших дій.

Зграя безпритульних собак нападає на людей у середмісті Кропивницького

Безпритульні тварини у Кропивницькому

Як проходить вакцинація проти сказу

При вакцинації проти сказу про "40 уколів в живіт" не йдеться, акцентує Надія Оперчук. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім на третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків та ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.

Чи є у Кіровоградській області вакцина проти сказу

Наразі усі травматологічні пункти області забезпечені антирабічною вакциною. Вона безоплатна для пацієнтів.

Куди звертатися жителям Кропивницького, якщо вкусила безпритульна тварина

  • дорослим необхідно звернутися у травмпункт міської лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Короленка, 56).
  • якщо постраждали діти – в травмпункт обласної дитячої лікарні (вул. Преображенська, 79/35).

У районах травматологічні пункти працюють при районних або міських лікарнях.

Новини України