Асан Яніков Засудженому РФ кримчанину Асану Янікову в ув'язненні не дають спілкуватися із сім'єю – дружина
Засуджений на 15 років кримчанин Асан Яніков не може спілкуватися із сім’єю. З моменту етапу у «Володимирський централ» йому не дають телефонувати й отримувати більшу частину листів. Про це «Кримській солідарності» розповіла його сестра Фатіме Янікова.
Активіст неодноразово намагався домогтися бесіди з начальником в’язниці Віктором Костіним та розповісти про свої скарги. Однак, як повідомила Янікова, заяви її брата до начальника не доходять і зустрітися з Костіним Асану не дозволяють. З жовтня минулого року Яніков зміг зателефонувати сім’ї лише двічі.
Також, за словами Фатіме Янікової, після побиття її брата двома постовими у квітні цього року йому скоротили видачу хліба у 2-3 рази. Через це політв’язень почав стрімко худнути. Зараз, після того, як Янікова відвідав адвокат, ситуація з хлібом та продуктами «покращилася», проте що саме змінилося — Фатіме не знає, оскільки брат її не повідомляв.
При цьому нещодавно Асан отримав посилку від родичів, і вона була розкрита. Крім того, у політв’язня є хронічні проблеми зі шлунково-кишковим трактом, але на даний момент вони його не турбують. Він перебуває в камері з одним співкамерником, якість води та їжі задовільні.
«Виглядає Асан добре, як завжди, тільки схуднути встиг. Акуратненький, чистенький, з таким самим бойовим духом», — зазначила Фатіме Янікова.
Асан Яніков – активіст, який до арешту відвідував суди з політично мотивованих справ у Криму. 2017 року виходив на одиночний пікет, протестуючи проти переслідувань за національною та релігійною ознакоами. Яніков займався відправкою передач політв’язням до СІЗО.
27 березня 2019 року російські силовики провели у Криму масові обшуки у будинках кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Тоді було затримано понад 20 кримськотатарських активістів. Їх звинуватили у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною, але діє без обмежень в Україні та на рівні національних законодавств багатьох країн світу.
18 березня 2023 року суд у російському Ростові-на-Дону виніс вирок п’ятьом активістам громадського об’єднання «Кримська солідарність». Кримськотатарські активісти Акім Бекіров, Сейтвелі Сейтабдієв, Рустем Сейтхалілов отримали по 14 років позбавлення волі, Ескендер Сулейманов та Асан Яніков – по 15 років колонії у справі кримських мусульман.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.