Темірлан Ескерханов, один з п’яти обвинувачених, підозрюваних у причетності до вбивства опозиціонера РФ Бориса Нємцова, під час судового засідання в Московському військовому окружному суді, Москва, Росія, 27 червня 2017 року. AP/Denis Tyrin
Один із засуджених у справі про вбивство 2015 року російського опозиційного політика Бориса Нємцова, Темірлан Ескерханов, підписав угоду з Міноборони РФ, вийшов на волю та виконує завдання на фронті проти України.
Про це прокремлівському агентству ТАСС розповіли російські правоохоронні органи.
Ескерханова визнали винним у справі про вбивство Бориса Нємцова у 2017 році. Згідно з матеріалами справи, він входив до злочинної групи, яка здійснила вбивство. А саме — Ескерханов нібито стежив за Нємцовим і навів безпосередніх виконавців убивства на місце, де той перебував у лютому 2015 року.
"Ескерханов у березні 2024 року підписав контракт із Міноборони, був помилуваний, після чого його звільнили з колонії. Він вирушив в один зі штурмових підрозділів і зараз виконує бойові завдання в зоні СВО. Контракт із колишнім засудженим діє один рік", — розповіли джерела ТАСС.
Ескерханов раніше служив в Міністерстві внутрішніх справ у Чечні. Після засудження 2-17 року його позбавили звання прапорщика. Фігуранту оголосили вирок про 14 років в'язниці та штраф на 100 тисяч рублів.
Інші засуджені не виявили бажання служити на війні проти України.
Убивство Бориса Нємцова
Борис Нємцов — російський опозиційний політик, колишній віцепрем'єр уряду Росії.
У 2014 році, коли РФ анексувала Крим та почала війну на сході України, Нємцов співорганізовував Марш миру проти російської агресії. Він домагався запровадження санкцій щодо оточення лідера Кремля Володимира Путіна.
Російський опозиційний політик Борис Нємцов, 21 грудня 2011 року. AP/Alexander Zemlianichenko
27 лютого 2015 року Бориса Нємцова застрелили в Москві, на Великому Москворецькому мосту неподалік Кремля. Його вбили перед антивоєнним мітингом, який Нємцов планував провести 1 березня 2015 року, розповідала "Радіо Свобода" його донька Жанна.
За звинуваченням у вбивстві політика засудили п’ятьох уродженців Чечні, серед них були ексофіцери МВС Росії. Організаторів та замовників убивства так і не встановлено. Політичну відповідальність за вбивство соратники Нємцова покладають на Путіна.