Заступник головкома ЗСУ Лебеденко назвав пріоритетні напрямки української «оборонки»

Заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Андрій Лебеденко. Суспільне Новини/Нікіта Галка

Українські Сили оборони на полі бою мають перевагу у засобах радіоелектронної боротьби. Йдеться не про масштаби використання РЕБ, а про технологію, але є потреба її подальшому розвитку.

Про це під час хакатону від Brave1 Precision розповів заступник головнокомандувача ЗСУ Андрій Лебеденко, передає кореспондент Суспільного.

Він наголосив, що росіяни розвивають засоби РЕБ й у них "насичена система ППО", тому є потреба в розвідувальних дронах, які можуть протидіяти цьому.

"Пріоритетні напрямки (для українського ОПК — ред.) – це перехоплювачі, коригування вогню артилерії, це інтеграція у розвідувальні ударні контури. Ударні місії на оперативно-стратегічні, стратегічні глибини. Ключовим питанням є розвідка від 20 до 50 кілометрів", — пояснив Лебеденко.

За його словами, з українським командуванням нині співпрацює 10 виробників у цих напрямках, крім цього, створені бойові підрозділи, які на лінії фронту виконують задачі з експериментальними зразками, для того, аби допомогти виробникам підтвердити їхні характеристики й рухатися в бік кодифікації, відповідно до державних контрактів.

"І ця система працює, тому що за крайній місяць ми суттєво зменшили інтенсивність застосування російських розвідувальних БПЛА таких як "Орлан", Zala" і Supercam, виключно завдяки нашим новим спроможностям щодо перехоплювачів", — сказав він.

Лебеденко додав, що залишається актуальним для безпілотників система "свій-чужий", тому що раніше вона використовувалась тільки в авіації.

Кластер Brave1

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

Новини України