За розробку проєкту для російської «оборонки» харків’янин відбувся штрафом

Розробник має заплатити 102 000 гривень.

Суд визнав винним харків’янина у розробці проєкту нового турбінного генератору для росіян.

Під час повномасштабного вторгнення проєкт розробляли для компанії з оборонного сектору Росії. 

Колаборанту призначили покарання у виді штрафу розміром в 102 000 грн. Також вироком суду його позбавили права займати посади в органах влади на строк 10 років конфіскували майно. Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо з вироку суду.

За даними ХАЦ, йдеться про Олександра Самофалова. Людина з ідентичним ПІБ є серед власників полтавського ТОВ “АТТ-Проект”. 

Прокуратура підписала угоду з Самофаловим  про визнання винуватості, з зазначенням розміру покарання, яку на початку серпня 2024 року суд затвердив. Цікаво, що в грудні 2023 року суд спочатку не затвердив цю угоду. 

На початку кримінальне провадження розслідувалось не тільки в частині колабораційної діяльності, а й в частині пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

У жовтні 2022 року до санкційного списку в Україні внесли компанію з одного з найбільших концернів оборонно-промислового сектору росії, а саме акціонерне товариство “Північно-західний регіональний центр концерну ВКО “Алмаз-Антей” – “Обухівський завод” із міста санкт-петербург.

“Обухівський завод” для забезпечення діяльності своїх потужностей використовує теплоенергоресурси та електроресурси ТОВ “Генеруюча компанія “Обуховенерго”, яке входить до складу “АТ “Ленінградська обласна тепло-енергетична компанія”.

У вересні 2021 року “Ленінградська обласна тепло-енергетична компанія” з метою реконструкції старого та встановлення нового обладнання ТЕЦ на території ТОВ “Генеруюча компанія “Обуховенерго” вирішила встановити новий турбоагрегат (турбінний генератор) потужністю 12 МВт та поетапно реконструювати інші агрегати.

Для проєктувальних робіт теплової схеми компанія уклала договір з російським ТОВ “Турбоенергоремонт”.

Для виконання проєкту “Турбоенергоремонт” без офіційного оформлення, застосовуючи фірми-прокладки на території рф, залучив до роботи деяких проєктувальників з України, зокрема і Олександра Самофалова.

З початком повномасштабної війни росії в Україні діяльність проєктувальників припинилася, проєкт залишився незавершеним.

Але у вересні 2022 року давній знайомий  Самофалова та колега по низці інших проєктних робіт, громадянин рф, запропонував Самофалову роботу над незавершеним проєктом з установки турбоагрегату ПТ12 (турбоагрегат на 12 МВт), згідно з договором між АТ “Ленінградська обласна тепло-енергетична компанія” та ТОВ “Турбоенергоремонт”.

Самофалов погодився на цю пропозицію.

Спочатку Самофалову через його давнього знайомого надавали інформацію технічного характеру (початкові дані: межі проєктування, розмірність, натурні зйомки та інше).

Далі Самофалов, опрацювавши отриману інформацію, готував інженерні рішення, які мали вигляд креслень від руки на аркушах паперу. Після цього знайомий Самофалова приходив до нього додому та за допомогою свого мобільного телефону фіксував креслення на камеру. Далі фотографії надсилали виконавцям, які оформлювали їх в проєктній програмі “АвтоКАД”. Після кінцевого оформлення креслень виконавці надсилали готовий результат і це пересилалось представникам ТОВ “Турбоенергоремонт” для виконання подальших робіт.

Із Самофаловим та його знайомим росіяни розраховувались криптовалютою.

Як писав UA-NEWS.in.ua, підприємець з Харківської області допомагав росіянам вивозити зерно.  Перевізник втік від правосуддя.

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

Новини України