12 листопада у кінотеатрі «Люм’єр» провели передпрем’єрний показ документального фільму про “Укрзалізницю” та її працівників в час війни “Потяг до життя”.
Фільм презентували продюсерка та сценаристка Галина Храпко та креативний продюсер Нік Олак, інформує «Галка».
Це документальний фільм про реальні історії простих залізничників, які під обстрілами робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу столицю України, здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи чи просто продовжували керувати рухом поїздів під небезпекою обстрілів.
«Ви знаєте, що «Укрзалізниця», за офіційними даними, врятувала понад 4 мільйони українців. За неофіційними даними, повірте, ця цифра набагато більша» – каже Галина Храпко.
У фільмі дуже багато простих залізничників. Одна головних героїнь – мама Азовця Дмитра Козацького з позивним «Орес».
«Через весь фільм проходить історія порятунку, коли вона працювала в рейсі і в якийсь момент вона відчула надзвичайний біль, коли вона могла рятувати інших людей, і дітей в тому числі, але була безсила врятувати свого сина, який був у полоні на Азовсталі», – поділилася продюсерка.
Також у фільмі піднімається тема евакуації небезпечних речовин, яка була необхідна для того, щоб уникнути техногенної катастрофи, яка могла б статися у столиці України.
У стрічці своїми враженнями від українських залізничників поділився екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. А також голлівудський актор і посол доброї волі Юнісеф Орландо Блум та відомий футболіст та амбасадор United24 Андрій Шевченко.
Зараз команда готує міжнародну версію фільму.
«Коли ми показували частинки фільму міжнародним партнерам, продюсерам, режисерам, включно з тими, які вже вигравали Оскар, кожен з них казав, що ці історії вартують того, щоб вони були закарбовані не тільки в пам’яті українців, а в пам’яті всього світу», – розповідає Нік Олак.
Загалом автори зібрали близько 60 ексклюзивних історій залізничників, але в стрічку усі вмістити не вдалося. Робота над кіно тривала два роки.
«Цей фільм залишить вас дуже емоційними. Та емоція, яку матимуть усі – це гордість за наших людей. Гордість за ті вчинки, які вони зробили. І ті речі, самопожертви, які вони переживали», – каже креативний продюсер фільму.
Фільм зняли за підтримки приватної кінокомпанії «Калина фільм» та благодійного фонду «Слава Україні».
“Потяг до життя” можна переглянути у місцевих кінотеатрах з 14 листопада.