Тютюнова індустрія, як і все у сучасному світі, постійно змінюється. Єдиною константою залишається смак тютюну. Щоб споживачі завжди отримували сигарети стабільної якості https://cig-poshta.in.ua/ru/shop/bond-street-ru/, виробники суворо дотримуються затвердженої рецептури.
Тютюн
Хоча кожну марку сигарет виробляють за своїм рецептом, основних компонентів «начинки» лише три: різане тютюнове листя, відновлений тютюн та висаджена жилка.
- Різаний тютюн зазвичай становить близько 60–70%. Саме різане тютюнове листя відповідає за смак сигарет, від його сорту та правильності обробки залежить якість готового продукту.
- Відновлений тютюн являє собою своєрідний «фарш» зі шматочків тютюнового листя, жилки та стебел, тобто відходів. Усе це поєднується, подрібнюється та перемелюється до кашоподібного стану. Потім на спеціальному обладнанні з цієї суміші формують тонкі листи. Така технологія не лише дає змогу зробити виробництво майже безвідходним, а й отримати матеріал, який за своїми властивостями ідентичний тютюновому листю. Це практично таке саме листя, що підлягає подрібненню та подальшій обробці, як і «листя з куща». Частка відновленого тютюну в загальній суміші становить близько 20%.
- Висаджена жилка — це тютюнове волокно. Отримують цей матеріал так: жилки всередині листків тютюну ріжуть, обробляють і наповнюють паром (переважно вуглекислим газом). Жилка розширюється зсередини та вибухає, утворюючи збільшену у розмірах тютюнову сировину. Висаджена жилка дає змогу збалансувати кількість нікотину та смол у кінцевому продукті, до того ж чудово просочується соусами та ароматизаторами, допомагаючи формувати смак сигарет. Зазвичай у сигаретах міститься не більше 10% висадженої жилки.
Інші складники сигарет
Крім різаного тютюнового листя, відновленого тютюну та тютюнової жилки, до складу сигарет входять соус, сигаретний папір і фільтр. Деякі марки сигарет додатково ароматизують шляхом додавання спеціальних «кнопок», або капсул, з ароматичною рідиною.
Соуси являють собою суміш гліцерину, пропіленгліколю, спирту та цукру. Також вони можуть містити харчові ароматизатори. Соуси затримують у тютюні вологу, завдяки чому він не пересихає та не розвалюється. Також соусом іноді обробляють фільтри для надання їм приємного смаку (шоколадного, вишневого тощо).
Сигаретний папір містить приблизно 70% целюлози, 29% наповнювачів і 1% коректорів горіння. Наповнювачем зазвичай буває звичайна крейда, або карбонат кальцію (CaCO3). Ця речовина безпосередньо впливає на процес горіння. Коректори горіння відповідають за щільність попелу та рівномірність горіння.
При створенні сигаретного паперу обов’язково враховують вентилювання, тобто те, як повітря проходить через сигарету. Це важливо, щоб продукти горіння проходили через сигарету рівномірно, і процес куріння був максимально комфортним. Для цього на папір наносять спеціальну перфорацію.
Існує кілька видів сигаретних фільтрів. Найпоширенішими є ацетатні, а також вугільні, паперові, змішані (вугільно-ацетатні) та ін. Ацетатний фільтр складається з ацетатного волокна — речовини, утвореної шляхом спеціальної обробки вугілля та деревної маси. Фільтри призначені робити процес куріння більш приємним, затримуючи частину смол та охолоджуючи сигаретний дим.
«Кнопка» — це кулька з полімерного матеріалу, схожого на желатин, що містить ароматичну рідину. При натисканні на спеціальну позначку на фільтрі кулька лопається, і ароматизатор витікає, надаючи сигареті додатковий смак і аромат. Найпопулярнішими смаками вважаються класичний ментол, різноманітні фрукти, шоколад, ваніль, карамель та ін.
Відомі авторитетні виробники для виготовлення своєї продукції завжди використовують якісну сировину та чітко дотримуються встановленої рецептури. Купуючи оригінальні сигарети знаменитих брендів, ви можете не сумніватися у їхній високій якості.