Українські чоловіки за кордоном масово просять статус «біженця»: що відбувається

Українські чоловіки за кордоном масово просять статус "біженця": що відбувається

Українські чоловіки, які знаходяться за кордоном на даний момент, почали значно частіше подавати документи на отримання статусу «біженця» в своїх нових країнах перебування. 

У порівняні з минулим роком українці майже вдвічі частіше просили надання статусу біженця. Ймовірно, цей сплеск подання заяв пов’язаний зі зміною законодавства в Україні щодо військового обліку, пише «РадіоТрек». 

За повідомленням прикордонної служба Польщі на запит inPoland.net.pl у 2023 році до них подано 1200 заяв про надання статусу міжнародного захисту, щодо 1600 осіб. Найбільше заяв подано у Надвіслянскому відділі прикордонної служби – 1315 осіб, Карпатському відділі – 74, Надоджанському – 65.

Цього року ситуація значно змінилась. У деяких відділеннях зріст кількості заяв склав майже у 200%, а станом на 31 липня 2024 року кількість поданих заяв вже перевищує торішній показник майже вдвічі.

Чому саме статус біженця хочуть оформити чоловіки?

Для багатьох громадян України отримання міжнародного захисту є альтернативою у випадку закінчення терміну дії закордонного паспорта (адже для його продовження потрібно оновити дані в ТЦК або в додатку «Резерв+»), щоб легально далі продовжувати перебувати в Польщі. 

От тільки є два великих нюанси — розгляд справ з отримання міжнародного захисту триває від 6 місяців до 15 місяців і зовсім не обов’язково, що заяву буде задоволено. 

Тому ці люди ризикують залишитися і без діючого закордонного паспорта, і без статусу біженця.

Новини України