Фото: Getty Images Сонячні електростанції забезпечили денний профіцит електроенергії в Україні
В енергосистемі України виник профіцит електроенергії у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції.
Україна знову почне експортувати електроенергію на тлі стабілізації ситуації в енергосистемі. Про це повідомило Укренерго у п’ятницю, 23 серпня.
Вказано, що відучора в Україні почала спадати спека, а станом на ранок п’ятниці – суттєво знизилось споживання. Крім того, з ремонту вийшов енергоблок однієї з АЕС. Все це зумовило профіцит потужності в енергосистемі у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції (СЕС).
«Задля уникнення аварій, енергосистема має працювати збалансовано – кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Способів подолання профіциту може бути два: обмеження генерації українських сонячних електростанцій і відновлення експорту електроенергії в денні години», – йдеться у повідомленні.
В Укренерго вважають економічно недоцільним обмежувати роботу СЕС. Тому з 25 серпня планується відновити експорт електроенергії до сусідніх країн. Вже завтра буде проведений аукціон на доступ до міждержавних перетинів у напрямках Румунії, Угорщини та Молдови. Це дозволить уникнути обмежень для вітчизняних виробників електроенергії.
Українська електрика експортуватиметься до Угорщини, Румунії і Молдови
«Зауважимо, що експорт буде відбуватись виключно в період профіциту – під час активної роботи сонячних електростанцій. У періоди максимального споживання, коли потужності в енергосистемі недостатньо, експорт електроенергії з України здійснюватися не буде», – запевнили у компанії.
Нагадаємо, у липні з ремонтів вийшли два блоки АЕС. Це також допомогло стабілізувати ситуацію під час аномальної спеки в Україні.
Після цього в Укренерго заявили, що ситуація в енергосистемі покращилася, а найскладніший період літа – уже позаду.