Бійці і бійчині гірсько-штурмової бригади ЗСУ під час бойових тренувань на Запоріжжі, 15 липня 2023 року. Ercin Erturk/Anadolu/Getty Images
Ситуація з речовим забезпеченням військовослужбовиць у ЗСУ має позитивну динаміку. Наразі Міноборони проводить польові випробування демісезонної форми для жінок.
Про це в інтерв’ю АрміяInform розповіла начальниця управління гуманітарного забезпечення українського оборонного відомства України Діана Копаниця.
За словами посадовиці, Міноборони і Генштаб працюють над покращенням речового забезпечення українських захисниць. Зокрема у грудні 2023 року військовослужбовці-жінки вперше отримали 50 тисяч комплектів літніх польових костюмів, які виготовлені з урахуванням жіночих антропометричних параметрів.
"Такі зразки форми містять конструктивні елементи, що дозволяють військовослужбовцям-жінкам почуватися комфортно під час виконання завдань у польових умовах та пунктах постійної дислокації", — пояснила Копаниця.
Вона також зазначила, що наразі тривають польові випробування демісезонної форми для жінок, а перші зразки зимової форми підготовлені до науково-дослідних випробувань. А впродовж 2023 року також відбувалось тестування жіночої спідньої білизни, яка у 2024-му надійшла на забезпечення ЗСУ.
"Поставлені зразки білизни охоплюють широкий спектр розмірів, а також мають зручний крій, що не обмежує рухів і підходить для використання у повному екіпіруванні під час виконання бойових завдань. Зрештою, у грудні 2023 року та січні 2024 року Міноборони сертифікувало два бронежилети для військовослужбовців-жінок. Відповідні засоби захисту мають вигнуту назовні бронеплиту, звужені плечі та розширений низ, котрий допомагає підлаштувати бронежилет під анатомічні особливості жінки", — сказала посадовиця.
За даними Міноборони станом на 1 квітня 2024 року в лавах ЗСУ перебувало 67 285 жінок, з яких 47 569 — військовослужбовиці, а понад 5 тисяч жінок перебували на лінії зіткнення.