У Сумах вперше проведена сучасна діагностика латентної (прихованої) туберкульозної інфекції

У Сумах вперше проведена сучасна діагностика латентної (прихованої) туберкульозної інфекції

У жовтні на базі ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» проводились дослідження діагностики латентної туберкульозної інфекції за допомогою квантиферонових тестів у осіб із числа груп ризику:

  • діти та дорослі контактні з хворим на туберкульоз з бактеріовиділенням,
  • ВІЛ-інфіковані,
  • пацієнти із силікозом,
  • пацієнти, які перебувають на діалізі,
  • пацієнти, яким планується трансплантація органів та інші

Фахівці лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ», яку очолює Лідія Кулініч, обстежили 88 людей, серед яких у 16 осіб (18%) виявлена латентна (прихована) туберкульозна інфекція. Ці люди мають підвищений ризик захворювання на туберкульоз.

Про це повідомила Ірина Купрієнко – в.о. генерального директора Сумського ОЦКПХ – головний державний санітарний лікар Сумської області.

Латентна туберкульозна інфекція – стан стійкої імунної відповіді на антигени мікобактерій туберкульозу, не пов’язаний з вакцинацією БЦЖ, за відсутності будь-яких клінічних проявів захворювання на туберкульоз, тобто пацієнт клінічно здоровий та має нормальний рентген грудної клітини. Але за допомогою квантиферонового тестування можна виявити латентну туберкульозну інфекцію.

Квантиферонові тести центр отримав від ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та планує продовжувати роботу в цьому напрямку у наступному році.

За оцінкою ВООЗ, приблизно четверта частина населення світу інфікована на мікобактерії туберкульозу. Ризик захворювання на туберкульоз після інфікування залежить від декількох факторів, найважливішим з яких є ослаблений імунологічний статус. У середньому близько у 5-10% людей, інфікованих мікобактерій туберкульозу розвиватиметься захворювання на туберкульоз протягом усього життя, але у більшості випадків протягом перших п’яти років.

Новини України