- Нове сховище Winternitz Vault захищає від квантових атак.
- Система генерує унікальні ключі для кожної транзакції.
- Функція доступна у вигляді опціонального доповнення.
Розробники блокчейну Solana розробили квантово-захищене рішення під назвою Winternitz Vault. Продукт покликаний уберегти активи користувачів від загроз, пов’язаних із квантовими комп’ютерами. Це сховище використовує просунуту систему підпису на основі хеша, генеруючи нові закриті ключі для кожної транзакції.
За словами криптографа і головного наукового співробітника Zeus Network Діна Літтла, цей підхід ускладнює злом за допомогою квантових технологій. Проєкт був представлений 3 січня 2025 року на GitHub і вже доступний як опціональне доповнення для користувачів Solana.
Сховище генерує пару ключів Winternitz і корінь Merkle на основі Keccak256. Для транзакції створюється спліт-сховище, де користувач вказує суму переказу в «лампортах» — найменшому номіналі криптовалюти Solana (SOL). Після завершення операції решту коштів переводять на рахунок повернення, а сховище закривають.
Можливість квантового захисту поки що не є обов’язковою для всієї мережі, і користувачі мають самостійно обирати цей метод зберігання. Однак це рішення дає впевненість інвесторам, стурбованим перспективою появи квантових комп’ютерів, здатних зломати криптографічні системи, вважають експерти.
Водночас спільнота Ethereum також планує впровадження схожої системи захисту. При цьому співзасновник проєкту Віталік Бутерін, вважає, що загрози квантових комп’ютерів стануть реальними не раніше, ніж через десятиліття. До того ж програміст упевнений, що Ethereum можна зробити стійким до подібних атак «уже завтра».
Нагадаємо, раніше ми писали, що компанії IBM, Microsoft і MITRE створили коаліцію для просування пост-квантової криптографії.