На Чернігівщині з часу набуття чинності Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» (червень 2023 року, — ред.) перейменували 1734 вулиці та провулки.
Підсумки його реалізації на Чернігівщині обговорили на брифінгу в медіацентрі ОВА 30 липня.
Зокрема, у рамках перших двох етапів не всі об’єкти топонімії були перейменовані лише 1348 вулиць та провулків.
Остаточну крапку у цьому процесі поставив начальник ОВА В’ячеслав Чаус, підписавши відповідне розпорядження.
Відповідно до нього перейменовано ще 386 вулиць і провулків, а саме:
у Корюківському районі – 25;
у Ніжинському – 173;
у Новгород-Сіверському – 4;
у Прилуцькому – 84;
у Чернігівському – 100.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ВНЕСЛИ ЗМІНИ У НАЗВИ 2 ТРОЛЕЙБУСНИХ ТА 4 АВТОБУСНИХ МАРШРУТІВ
Заступник голови ОДА Іван Ващенко розповів, що над пропозиціями щодо перейменувань вулиць та демонтажу пам’ятників працювала робоча група з питань реалізації Закону в області. До неї увійшли представники профільних департаментів, Українського інституту національної пам’яті, історики та громадськість.
Членами робочої групи опрацьовані переліки об’єктів топонімії, що були надані Чернігівською регіональною філією державного підприємства «Національні інформаційні системи» – 15 тисяч назв. За результатами були сформовані списки вулиць та провулків, які мали бути перейменовані в рамках Закону.
Складені списки були опрацьовані РВА спільно з громадами. Після чого на розгляд робочої групи були подані пропозиції з новими назвами.
«До речі, принципом роботи групи був відхід від абстрактних назв вулиць: Сонячна, Зелена тощо. Було ухвалено спільне компромісне рішення, що маємо максимально звернути увагу на особистостей, які внесли значний внесок у розвиток держави, освіти культури чи окремих територіальних громад. Тому що питання топонімії – це, без перебільшення, питання нашої національної ідентичності», – акцентував Іван Ващенко.
Фото – Суспільне Культура
Джерело – пресслужба Чернігівської ОВА.