У Полтаві презентували універсальний дизайн для Ветеранського центру
У приміщенні Ветеранського центру в обласному центрі представили результати роботи команди Школи універсального дизайну, що передбачають доступність простору та «Шлях ветерана» в Полтавській громаді.
Як зауважила секретар міської ради Катерина Ямщикова, 27 грудня 2025 року міською радою була затверджена Стратегія безбар’єрності Полтавської міської територіальної громади, що є одним із ключових напрямків роботи в ній. Хоча конкретні кроки для втілення цієї Стратегії в життя в обласному центрі почали робити ще задовго до ухвалення документа.
До справи залучені багато людей: фахівці міськради, учасники Ради безбарʼєрності Полтавської територіальної громади, Інституту розвитку міста, студенти й активісти. Їхня робота приносить реальні зміни для обласного центру.
Особливу увагу в цьому плані привертає проєкт, створений для Ветеранського центру Полтави. Завдяки принципам універсального дизайну цей простір має стати доступним і зручним для всіх, хто до нього звертається, забезпечуючи комфорт та підтримку для ветеранів.
Розроблений проєкт у межах Школи універсального дизайну. Вона була започаткована Спільною програмою ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю. Ініціатива покликана сприяти інклюзивному відновленню України з орієнтиром на відбудову з урахуванням принципів доступності.
У межах роботи Школи були передбачені як практичні завдання (створення проєктів), так і освітня програма (майстер-класи, лекції, кейс-стаді, які проводили експерти у сфері доступності та інклюзії). Учасників супроводжували ментори, котрі допомагали розробляти практичні рішення відповідно до міжнародних стандартів універсального дизайну. Полтава стала одним із 13 українських міст, які відібрали для роботи над реальними проєктами, і тепер у громаді представили результат виконаної роботи.
«Хочу висловити особливу вдячність першій леді Олені Зеленській за її системну роботу зі створення безбар’єрного суспільства, Тетяні Ломакіній – уповноваженій із питань безбар’єрності, за її підтримку та експертну допомогу, а також Олені Івановій – експертці з універсального дизайну та інклюзії, проєктній менеджерці ПРООН. Цей проєкт став можливим завдяки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні та фінансовій підтримці уряду Швеції. Разом ми будуємо Полтаву, у якій кожен житель відчуває підтримку, повагу та комфорт», – зазначила Катерина Ямщикова.