У поліклініках відкриють нові відділення: що зміниться у медзакладах Чернівців

У поліклініках відкриють нові відділення: що зміниться у медзакладах Чернівців

Цього року в поліклініках Чернівців відкрили нові відділення, але роботи тривають і далі.

Яких змін у медичній сфері чекати надалі, розповіла начальниця управління охорони здоров’я міськради Наталя Калмикова.

У Чернівецькій поліклініці №1 цього року відкрили перший у місті Центр психічного здоров’я. Це психологічна діагностика та консультування.

«Центр створено в співпраці з українсько-швейцарським проєктом. Він успішно працює понад пів року, багато людей отримує допомогу», – каже Наталя Калмикова.

Три нові відділення запрацюють у Чернівецькій поліклініці №2. У січні тут теж відкриють новий Центр психічного здоров’я.

Найближчим часом запрацює відділення гемодіалізу у корпусі поліклініки на вулиці Героїв Майдану, 226. Це буде перше таке відділення в Чернівцях.

«Люди, які потребують гемодіалізу нирок, можуть прийти у поліклініку й амбулаторно отримати цю послугу, не перебуваючи на лікуванні в лікарні. Пацієнтам це зручно. У відділення вже завезли обладнання за кошти міжнародної донорської організації. Цього року в колишньому адмінкорпусі поліклініки № 5 на вулиці Щербанюка, 34 А, відкрили амбулаторію. Поліклініку № 5 приєднали до поліклініки № 2. Тепер амбулаторія надає спектр медичних послуг і консультації вузьких спеціалістів. Крім того, у корпусі колишньої студентської поліклініки, що на вулиці Стеценка, також готуються до відкриття реабілітаційного центру. Роботи на завершальному етапі, обладнання вже встановлено», – пояснює Наталя Калмикова.

Поліклініка № 3, що на вулиці Південно-Кільцевій, тепер приймає пацієнтів у двох відділеннях: на вулиці Південно-Кільцевій та на вулиці Головній.

«Ми хочемо, щоб поліклініка № 3 виїхала з приміщення колишньої поліклініки «Кварц», яку міська рада орендує. Для медичного закладу виділили приміщення колишнього комунального підприємства «Міськліфт». Зараз розробляють документацію, яка потрібна для ремонту приміщення», – зазначає Наталя Калмикова.

Наступного року в Центральну міську лікарню хочуть перевезти інсультний центр, який зараз розміщений у корпусі на вулиці Головній, 100.

«Інсульти – це пріоритетна послуга. НСЗУ сплачує за лікування досить великі кошти. У нашому інсультному центрі на високому рівні виконують тромболізис, але наразі немає необхідного лікування хірургічним методом. Ми хочемо, щоб і цю медичну послугу надавали. Тому інсультне відділення має бути разом із хірургічним, яке працює у приміщенні Центральної лікарні на вулиці Рівненській. У такому разі пацієнти отримають повний комплекс лікування інсульту», – пояснює Наталя Калмикова.

Новини України