У НАТО зробили заяву щодо воєнної співпраці Росії та КНДР

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на пресконференції в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 1 жовтня 2024 року. REUTERS/Yves Herman

Північноатлантична рада НАТО опублікувала заяву, в якій рішуче засудила дії лідерів Російської Федерації та Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), які спрямовані на небезпечне розширення неспровокованої агресивної війни проти України.

Про це йдеться на сайті організації.

У заяві йдеться про те, що КНДР вже надає значну підтримку Росії, зокрема постачає мільйони одиниць боєприпасів і балістичних ракет. Водночас розгортання тисяч бойових військ з боку КНДР свідчить про небезпечне розширення цієї допомоги. НАТО наголошує, що така співпраця серйозно впливає на євроатлантичну безпеку та може мати наслідки для стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні.

НАТО підкреслює, що зростання військової співпраці між Росією та КНДР є грубим порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, зокрема 2270 (2016), 1718 (2006) та 1874 (2009). Особливо обурює той факт, що Росія як постійний член Ради Безпеки ООН сама порушує ці міжнародні зобов’язання. Північноатлантична рада закликає Росію повернутися до виконання цих резолюцій.

У заяві також засуджується заява Росії від 26 вересня, в якій говориться, що питання денуклеаризації КНДР “не обговорюється”. НАТО вважає таку позицію неприйнятною, оскільки вона підриває глобальний режим нерозповсюдження ядерної зброї, суперечить резолюціям Ради Безпеки ООН і посилює регіональну напруженість.

НАТО закликає всі країни не надавати жодної допомоги російській агресії та засуджує будь-які дії, які сприяють продовженню війни. Союзники заявляють про готовність продовжувати роботу з партнерами, зокрема в Індо-Тихоокеанському регіоні, щоб запобігти підриву регіональної та глобальної стабільності.

Союзники НАТО підкреслюють свою непохитну підтримку України. Вони готові надавати необхідну допомогу стільки, скільки буде потрібно для того, щоб Україна перемогла. В рамках цієї підтримки союзники нарощують політичну, військову, фінансову, економічну та гуманітарну допомогу, щоб Україна могла захищати себе відповідно до статті 51 Статуту ООН.

"Союзники залишаються непохитними у своїй підтримці України стільки, скільки буде потрібно для її перемоги. Союзники та партнери продовжують нарощувати важливу політичну, військову, фінансову, економічну та гуманітарну допомогу, оскільки Україна реалізує своє невід'ємне право на самооборону, закріплене у статті 51 Статуту ООН", — йдеться у заяві.

НАТО також заявляє про готовність допомогти Україні створити збройні сили, здатні відбити російську агресію, і підтверджує зобов'язання щодо довгострокової безпекової підтримки України.

"Союзники налаштовані підтримати Україну у створенні сил, здатних перемогти російську агресію, відповідно до обіцянки довгострокової безпекової підтримки для України", — підсумували в НАТО.

Новини України