Спецтехніку, спорядження, безпілотні авіаційні комплекси та засоби зв’язку продемонстрували гвардійці закарпатського підрозділу НГУ пластунам Національної скаутської організації України з Мукачева.
Також офіцери розповіли про навчальні заклади і кар’єру, яку можна побудувати в лавах НГУ і провели заняття з тактичної медицини і командотворення.
«Нам всім було дуже цікаво. Добре, що гвардійці зробили не просто виставку, а й влаштували багато інтерактивних локацій. Особисто мене найбільше зацікавило заняття з домедичної допомоги. Я колись хотіла бути парамедиком, тому мені це все дуже близько. Та й ці навички можуть знадобитись нам під час туристичних походів», – поділилася враження курінна Національної скаутської організації України Софія Варга.
Увагу скаутів привернула спецтехніка, на якій гвардійці виконують завдання з охорони громадського порядку, а також техніка та озброєння мобільних вогневих груп. Юнаки та юнки залюбки роздивлялися озброєння гвардійців, прилади нічного бачення і тепловізори.
«Нам приємно, що молодь цікавиться нашою службою. Ці хлопці та дівчата з Пласту можуть собі дозволити навчатися, розвиватися і не думати про щось важке. Власне, ми і наші побратими щодня на службі саме для цього. Такі уроки мужності, я вважаю, дуже корисні. Майбутнє покоління українців має бачити, що вони під захистом, має знати, хто їх захищає, як та чим», – розповів командир підрозділу прикриття повітряного простору з позивним «Мольфар».
Гвардійські зв’язківці розповіли, як забезпечують зв’язок між підрозділами, оператори безпілотних авіаційних комплексів продемонстрували скаутам різні види дронів і розповіли, чим вони відрізняються і які задачі виконують. Військові психологи провели зі скаутами заняття по командотворенню.
«Ми провели заняття, мета яких згуртувати колектив. Подібні вправи ми робимо з нашими бійцями. Пластуни мали подолати певні перешкоди. Але для цього колектив має працювати, як єдиний організм. Тільки спільними зусиллями та завдяки взаємній допомозі і підтримці це можна зробити. Діти сприймають це як гру, воно і проходить у вигляді гри, але насправді результати очевидні. Вони зрозуміли, що це не змагання, хто сильніший чи спритніший. І почали працювати не на власне самоствердження, а на команду. Тобто мета була досягнута», – розповіла офіцер відділення психологічного забезпечення підрозділу Єлизавета Ручкіна.