Майже у самому центрі величезного промислового міста Кривий Ріг поряд з глибинними кар’єрами знаходиться місце з рекордною глибиною чернозема. Це Галківський Кут – одне з найродючиших місць в світі. Глибина родючого чернозему тут сягає 4 м, хоча зазвичай глибокими вважаються біля 1,2 м.
Про це нагадали у ФБ групі Марс в Кривом Роге I Картинная галерея OneГОКа
Річ у тому, що Галківський Кут – це півострів зажатий вигибом річки Саксагань. А рекордна глибина чернозему була виявлена ще у 1880-х роках ад’юнкт-професором Петербурзького гірничого інституту Миколою Дмитровичем Коцовським у 1880-х роках під час геологічних розвідок перед будівництвом Саксаганської гілки Катерининської залізниці та залізничної станції «Мудрена».
Повені на Саксагані часто утворювали плавні. Таким чином за багато століть на території нинішнього селища і накопичився згадуваний раніше рекордний шар чорнозему.
Свою назву це місце отримало декілька сотен років тому. Після розпаду Січі землі Криворіжжя почали роздавати військовим, козацьким старшинам, поміщикам. Шляхтич та полковник у відставці Дмитро Галковський отримав 600 гектарів землі, серед яких був так званий Кут – земельна ділянка та частина лісосмуги біля вигину річки Саксагань – сучасна вулиця Одеська у Саксаганському районі.
Згодом виявилося, що ці землі багаті на руду, аспідні сланці. Галковський не розбирався у гірничодобувній діяльності, тому наприкінці XVIII століття віддав майбутню копальню в оренду металургійному товариству, яка за 12 років видобула понад півтора мільйона тонн чистих корисних копалин.