У гірську річку на Буковині запустили дві тисячі мальків червонокнижної риби

У гірську річку на Буковині запустили дві тисячі мальків червонокнижної риби

Гірську річку Черемош на Буковині зарибнили двома тисячами мальків лосося дунайського, вирощених на рибоводному форелевому заводі «Лопушно» за кошти державного бюджету. Середня вага мальків склала близько 6,5 грамів.

Про це повідомляє державна екологічна інспекція Карпатського округу, пише molbuk.ua

Зариблення контролювали представники Чернівецького рибоохоронного патруля, Держекоінспекції, місцевого самоврядування та громадськості.

Довідково:

Лосось дунайський (головатиця) – найцінніша риба річок басейну Дунаю, у тому числі карпатських річок, довжина якої може сягати 2 м, а вага понад 50 кг. Вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії.

З 2017 року на державному рівні відтворенням головатиці займається Рибоводний форелевий завод «Лопушно» Держрибагентства. Відтоді рибзаводом вирощено та випущено до карпатських річок близько 100 тис. мальків цього виду лососевих.

Промислового значення не має. Цінується за смачне м’ясо та ікру. За останні десятиріччя різко скоротилася чисельність і ареал, стала досить рідкісною рибою.

Лосось дунайський хоч і зберігся як біологічний вид у деяких карпатських річках, проте він нечисленний і вимагає суворої охорони. Занесений до Червоної книги України, списків Бернської конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та Європейського червоного списку. Охороняється у Карпатському БЗ.

Новини України