У Феодосії під час підготовки до «зустрічі» мазуту зіткнулися з масою проблем – активісти

У Феодосії під час підготовки до «зустрічі» мазуту зіткнулися з масою проблем – активісти

Катастрофа одного з танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року   У Феодосії під час підготовки до «зустрічі» мазуту зіткнулися з масою проблем – активісти

У зв’язку зі зміною напряму вітру в районі аварії танкерів з мазутом біля Керченської протоки на східний – мазут рухається до затоки Феодосії. У місті створили оперативні групи з-поміж співробітників російської адміністрації та відповідних служб, але зіткнулися з величезним дефіцитом спеціальних кадрів і техніки, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

За інформацією місцевого волонтера у регіоні Феодосії з великою тривогою очікують наближення мазуту.

«Викиди мазуту на наші пляжі загрожує більшим лихом, ніж для Анапи. Місцевий пісок більш пухкий з великим вмістом черепашки, його консистенція набагато м’якша і пористіша, ніж у районі Анапи. Викиди мазуту тут призведуть до екологічної катастрофи. В умовах дефіциту спецтехніки та кваліфікованих кадрів це може поставити хрест на курортному сезоні наступного року. Постраждає і місцева фауна. Волонтери вже подекуди і на наших пляжах знаходять постраждалих від мазуту птахів, як виявилося, у Феодосії немає ні орнітологів, ні ветеринарів, здатних надати дієву та екстрену допомогу у разі, якщо ці знахідки стануть масовими, як у Керчі», – розповів Крим.Реалії активіст із Феодосії на умовах анонімності.

З 25 грудня у зв’язку з погодними умовами нафтопродукти, що випливли після катастрофи танкерів у Керченській протоці, переміщатимуться у північно-західному напрямку та можуть досягти південного узбережжя Криму, повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонафта» з мазутом зазнали краху в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.

Внаслідок катастрофи танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонафти-239».

Глава Дослідницьких лабораторій Greenpeace Пол Джонсон заявив, що розлив нафтопродуктів в результаті краху двох російських танкерів у Керченській протоці загрожує новою екологічною катастрофою.

На цей час у Краснодарському краї в цілодобовому режимі триває очищення узбережжя після аварії двох танкерів із мазутом. За даними МНС Росії, очищено понад 19 кілометрів берегової лінії, всього зібрано понад 1700 тонн забрудненого піску та ґрунту.

Новини України