У Чернівцях хочуть ліквідувати аптеку-музей: це унікальний заклад

У Чернівцях хочуть ліквідувати аптеку-музей: це унікальний заклад

У Чернівцях планують ліквідувати комунальне підприємство “Аптека №2”, яке знаходиться на вулиці О. Кобилянської, 43.

Проект рішення будуть розглядати на сесії Чернівецької міської ради завтра, 31 жовтня, пише molbuk.ua.

“Припинити шляхом ліквідації юридичну особу — міське комунальне підприємство “Аптека №2” за адресою м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 43”, — йдеться у проекті рішення Чернівецької міської ради.

Аптека вже зачинена і не працює. У вітрині лише скульптура двох фармацевтів.

У Чернівцях хочуть ліквідувати аптеку-музей: це унікальний заклад

На дверях оголошення, що ліки виготовляють в аптеці на вулиці Головній.

У Чернівцях хочуть ліквідувати аптеку-музей: це унікальний заклад

Ця аптека у Чернівцях є унікальним закладом. Тут багато років поспіль виготовляли ліки. Крім того, вона працює як аптека-музей.

Аптека у цьому приміщенні працює з 1903 року. Спочатку це була приватна власність, а у 1944 році її націоналізували.

З метою збереження архітектурної пам’ятки та відновлення історії аптечної справи, виконком Чернівецької міської ради ухвалив рішення від 27.05.2003 року про створення на базі МКП “Аптека №2” аптеки-музею. До 100-річчя її існування відомий буковинський архітектор Кавердинський безкоштовно відновив унікальний інтер’єр. Також були реставровані старовинні меблі й приладдя, виготовлені у 1903 році.

Колекція закладу включає 86 унікальних експонатів аптечного обладнання та збірку літератури з рецептами виготовлення ліків від 1910 року.

У соцмережам такою ситуацією дуже обурюються.

Депутатка міської ради Яна Брус закликала зберегти цю аптеку.

«У місті знищені всі аптечні відділи, що виготовляли ліки за рецептом. Не одне покоління чернівчан завдячує своїм здоров’ям і життям працівникам саме цієї аптеки, де виготовляли мазі, порошки, суспензії та інші лікарські форми для конкретних потреб пацієнтів», — зазначила Яна Брус.

На її думку, є рішення, які дозволять аптеці працювати.

«Прикладом може слугувати Львів, де аналогічний заклад перетворили на туристичну принаду, відому на всю Україну. Установа приносить користь, приваблює туристів і поповнює міський бюджет. Складається враження, що влада свідомо руйнує комунальний заклад, щоб на його місці з’явився приватний власник, який на торгах за копійки викупить раритетні речі та використовуватиме їх не для розвитку міста, а для власного збагачення», — вважає депутатка.

Чернівчани у коментарях передбачають, що тут хочуть відрити «черговий гендель» і теж просять зберегти цей унікальний заклад.

«А що на вул. Ольги Кобилянської не вистачає «генделиків»? Аптека-музей це ж історія міста! Це дійсно шок».

«Ще одна кав’ярня буде? Та людям не цікаво їсти!! Люди хочуть культурну їжу, щось подивитись послухати історію. Якщо все зруйнувати, то буде гендель без смаку!»

«Чернівчанам потрібно відстоювати таки об’єкти, це наша історія та історія Чернівців. На Кобилянській і так достатньо закладів їжі, потрібно брати приклад зі Львова, де бережуть старовину. Це і приваблює туристів».

«Цю унікальну аптеку на туристичній історичній вулиці міста влада зобов‘язана зберегти! Ті факти, які відомо про аптеку, унеможливлюють ліквідацію такого унікального історичного об’єкта нашого міста! Знаю, що у складі депутатського корпусу міської і обласної ради є медики, виборюйте право на існування і якщо потрібно фінансування даного об‘єкту усіма можливими способами! Досить генделів!».

Новини України