Воєнний стан можуть не скасувати одразу після припинення бойових дій: нардеп пояснив причини

Воєнний стан можуть не скасувати одразу після припинення бойових дій: нардеп пояснив причини

Навіть після завершення бойових дій в Україні можуть не скасувати воєнний стан. Це пов’язано з тим, що нашій державі повинні будуть надати гарантії безпеки.

Таку заяву зробив народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин.

Нардеп наголосив, що воєнний стан просто так не скасовується, якщо впродовж певного періоду часу відсутні бойові дії. Адже можливий такий варіант, що три дні не буде обстрілів, тоді в Україні скасовують воєнний стан, а на четвертий день окупанти знову розпочнуть штурми.

«Так скасування воєнного стану не працює. Внесення указу про припинення воєнного стану має ґрунтуватися на інформації наших безпекових структур, що справді вже можна переводити країну у мирні рамки. Це може бути як наслідок певної мирної угоди з безпековими гарантіями», — сказав Юрчишин.

За словами нардепа, найкраща безпекова гарантія — це членство України в НАТО. Але, як зазначає Юрчишин, Київ розуміє ставлення Трампа до Альянсу і його команди до українських перспектив.

«Поки що жодна країна не вступила в НАТО, якщо президент Сполучених Штатів не підтримував це рішення», — пояснив представник Верховної Ради.

Юрчишин переконаний, що Україні можуть бути надані й інші гарантії безпеки, «але точно не формату Будапештського меморандуму».

«Припинення вогню, ceasefire, не є підставою для скасування воєнного стану. Держава має гарантувати безпеку людям, зокрема тим, хто перебуває на лінії розмежування та окупованих територіях», — сказав він.

Юрчишин наголосив, що припинення бойових дій та скасування воєнного стану у країні будуть тривалими процесами.

Воєнний стан — це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Новини України