Влада США заявила про необхідність створити «Манхеттенський проєкт» для ШІ

Влада США заявила про необхідність створити «Манхеттенський проєкт» для ШІ

  • Урядова комісія вважає, що Сполучені Штати мають зробити суттєвий ривок у вивченні ШІ.
  • У двопартійній комісії Конгресу США заявили про необхідність створити «Манхеттенський проєкт» для технології штучного інтелекту.
  • На думку законотворців, це дасть змогу конкурувати в цьому напрямі з Китаєм.

Члени Комісії з огляду економіки та безпеки США і Китаю (USCG) рекомендували Конгресу Сполучених Штатів розробити спеціальну програму з розвитку технології штучного інтелекту. Йдеться про ініціативу, аналогічну так званому «Проєкту Манхеттен».

Представники USCG впевнені, що США мають обігнати Китай у перегонах ШІ. Для цього влада країни зобов’язана зробити якісний ривок в освоєнні та розвитку технології, зазначають у Комісії. На думку її членів, співпраця приватних компаній і державних структур здатна принести успіх цій ініціативі.

Як приклад USCG згадала «Проєкт Манхеттен» — секретну програму з розробки ядерної зброї. Саме вона зробила США першою у світі країною, яка володіє силами масового знищення.

Законотворці впевнені, що міністр оборони США повинен дати проєктам зі сфери ШІ вищий національний пріоритет. Це дасть змогу активно фінансувати подібні розробки та швидко домогтися значущих результатів, підкреслили в Комісії.

Члени відомства відзначають великі зусилля Китаю в галузі штучних технологій. На їхню думку, на цьому етапі згадана країна відстає від США в цій сфері, але швидко прогресує.

«У той час, як Сполучені Штати лідирують за більшістю технологій, пов’язаних із ШІ, Китай швидко просувається вперед і демонструє певну здатність до інновацій в обхід експортного контролю США і союзників», — ідеться в доповіді.

В USCG заявили, що Китай може використовувати технології ШІ для підриву стабільності в Тихоокеанському регіоні. Це також може призвести до порушення глобального балансу сил, впевнені в Комісії.

Нагадаємо, ми писали, що Мінфін США використовував ШІ для відстеження та стягнення понад $4 млрд у 2024 році.

Новини України