Фахівці Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics» дослідили, як повномасштабна війна вплинула на дослідження Івано-Франківської громади. Більшу зацікавленість до громади проявляє бізнес та громадський сектор, ніж влада.
Про це пише “Галка” з пресконференції «Формування знання про Івано-Франківську територіальну громаду через дослідження» 2 жовтня.
Зростання якості досліджень
З 2022 року кількість досліджень Івано-Франківщини зросла вдвічі, порівняно з періодом 2014–2021 років. Експерт статистичного аналізу даних, професор Михайло Осипчук зазначає, ці дослідження стали глибшими та більше сфокусованими на сучасних викликах, що постають перед регіоном.
Директорка Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics» Ольга Максимович зазначає, громадський сектор значно активізувався у дослідженні регіону після початку війни.
“У 2022–2023 роках кількість досліджень, проведених громадськими організаціями, зросла вдвічі в порівнянні з аналогічними показниками 2014–2021 років. Це свідчить про посилення участі громадянського суспільства у формуванні дослідницького ландшафту”.
З 2022 року бізнес подвоїв фінансування досліджень, тоді як місцева влада значно скоротила свої витрати на такі ініціативи. Зменшилося і фінансування досліджень коштом самих дослідників (Pro Bono).
Зацікавленість дослідників Івано-Франківськом, як окремою громадою, зросла вдвічі після початку повномасштабного вторгнення. Раніше дослідження часто фокусувалися на регіональному чи загальнодержавному рівнях, проте тепер місто все частіше почали вивчати як самостійний суб’єкт.