Небезпечне захворювання дісталося України. В нашій країні вперше зафіксовано смертельні випадки після підтвердження виявленої гарячки Західного Нілу, яка передається людині з укусом комарів.
Від початку літа у Свято-Михайлівську клінічну лікарню м. Києва госпіталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я міста Києва.
В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику.
Хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. У важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.
Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож при перших ознаках захворювання звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця.
Найчастіше цією недугою хворіють сільські жителі, а також любителі полювання та риболовлі. Упродовж липня й серпня випадки захворювання на гарячку Західного Нілу фіксували, зокрема, на Київщині, Полтавщині та в Києві, повідомляють в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Щоб мінімізувати ризики гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло.