Жителька села Підзахаричі Усть-Путильської територіальної громади Тетяна ВИЦЕГА здійснила давню мрію, відкривши власну мініпекарню. У цьому жінці допомогла програма USAID DOBRE. Відтепер мешканці громади мають змогу спробувати домашній хліб, торти, круасани, булочки, пряники, піцу.
Надали техніку: печі, плити, холодильники
Ідея зародилася у пані Тетяни на початку повномасштабного вторгнення, коли вона разом з іншими мешканками села готувала їжу для військових та переселенців.
«У нас не було приміщення, де могли б усі зібратися та куховарити, тому всю роботу розподіляли між собою і вже готували вдома. Потім приносили їжу та пакували. Перші три місяці ми робили так щотижня, але з настанням тепла кількість зменшувалася, оскільки їжа швидко псувалася. Щоб хоч трохи зберегти термін придатності, закривали в банки. З того моменту я весь час мріяла про приміщення, щоб усім було зручно. І саме тоді ми потрапили на програму USAID DOBRE», – каже Тетяна Вицега.
Жінка розповідає, що на пекарню виділили 1,2 мільйона гривень, проте ще одну чверть цієї суми доклав її чоловік.
Приміщення розташоване на території сільської ради.
«Проєкт програми працює на умовах співфінансування. Нам надали техніку: печі, міксери, холодильники, блендери, плити, ваги тощо на мільйон двісті тисяч гривень. Додатково ми отримали плитку, а вже власним коштом зробили ремонт, викопали криницю та каналізацію, встановили пандус, додавши ще триста тисяч гривень. На все це пішло три місяці», – розповідає пані Тетяна.
Діток навчають пекти, смажити, варити
Через велику кількість техніки у пекарні є змога не тільки готувати хлібобулочні вироби, а й іншу їжу.
«Якщо зайти до нас, відразу бачиш великий коридор. Ліворуч розміщені роздягальня та морозильна камера. Потім основний цех. Є кімната з холодильною вітриною та кавомашиною. Також є можливість приводити діток на майстеркласи, де я їх навчаю пекти, смажити, варити», – говорить Тетяна Вицега.
Для військових підприємниця готує менше, оскільки доставляти їжу дорого.
«Щоби поїхати на Схід, потрібно палива на не одну тисячу гривень, а таких коштів зараз немає. Якщо хтось із Путили їде, завжди передаємо пакунок з домашньою їжею для хлопців. Ми більше практикуємо доставку через «Нову пошту». Якщо хтось із захисників заходить, пригощаю їх чимось смачненьким», – каже підприємниця.
Придбати хлібобулочні вироби зараз можна, зателефонувавши пані Тетяні.
«Я працюю за домовленістю, бо якщо будуть перебої зі світлом, графік роботи зміниться. У нас можна замовити хліб, торти, булочки, піцу, печиво. Зараз я встигаю із замовленнями, але якщо в майбутньому не виходитиме, шукатиму помічницю», – говорить Тетяна Вицега.
У майбутньому жінка планує співпрацювати із закладами освіти Усть-Путильської територіальної громади.
«Дуже хочу випікати для діток у садочках та школах, бо прагну розвиватися. І щоб малеча мала змогу їсти все свіженьке та домашнє. Головне, щоб світло не вимикали, адже без нього не зможу працювати», – ділиться підприємниця.