Вінницький сапер-водолаз розказав про секрети своєї роботи

Андрій Бедрій служить в ДСНС Вінниччини з 2023 року. Навчався на військовій кафедрі на сапера, а в надзвичайники потрапив за власним вибором, адже каже: “Я відчував, що повинен це робити”.

Видання «Вінниця ПресПоінт» зустрілося з сапером-водолазом та розпитало його про особливості служби, розмінування деокупованих територій, чим гуманітарне розмінування відрізняється від роботи військового сапера та про інші нюанси.

За словами Андрія Бедрія, був на ротації, на звільнених від окупантів територіях в Херсонській області, двічі.

«Там де ми були, це просто заново будувати будинки. Там все розвалено, все знищено. Якщо ближче до передової, то там уже чути вибухи, прильоти, виходи… Це сумно. Люди з покоління в покоління жили в тих населених пунктах, а зараз просто їх будинку немає», – пригадує Андрій Бедрій.

Вчився на військовій кафедрі на сапера, тільки бойового застосування — заміновувати, а знайшов своє покликання в гуманітарному розмінуванні.

«Я розумів, з чим пов’язана ця робота і я відчував, що я повинен це робити», – розповідає надзвичайник.

Каже, важливою частиною роботи є підготовка та злагодження. Довіра та братерство допомагають витримати та фізичне і психологічне навантаження.

«Коли кожен друг за друга і кожен підтримує це дуже важливо. Коли в команді, у відділенні все злагоджено, якось і дні швидше минають і жити легше просто…», – ділиться Андрій Бедрій.

Основним у своїй роботі надзвичайник вважає, очистити українську землю від небезпечних наслідків російського вторгнення.

«Моя робота полягає в тому, щоб знайти вибухонебезпечні предмети, знищити їх. Зробити українську землю чистою, щоб населення могло безпечно пересуватися. Робота морально важка, фізично важка, але ми розуміли куди ми йшли, що це робота не для слабких», – підкреслює начальник відділення піротехнічних робіт.

Зауважує, що для того, щоб бути досвідченим сапером треба багато знань і вмінь, а також досвіду. Адже на звільнених територіях заміновано може бути все, а помилка може коштувати життя.

Втім попри таку складну й небезпечну роботу, Андрій Бедрій каже, що готовий до наступних ротацій.

«До наступних ротацій ми готові, тому що всі розуміють, що дуже багато вибухонебезпечних предметів і ми це будемо розміновувати, ще не один десяток років».

Новини України