Вчені розробили скафандр, який перетворює сечу на воду

Вчені розробили скафандр, який перетворює сечу на воду

Американські вчені створили скафандр, здатний перетворювати сечу на питну воду для тривалих виходів у космос.

Американські дослідники розробили скафандр, який може перетворювати сечу на питну воду, щоб дозволити астронавтам здійснювати тривалі виходи у відкритий космос. Про це повідомляє The Guardian.

Прототип, створений за зразком «скафандрів» у класичному науково-фантастичному фільмі Дюна, збирає сечу, очищає її і може повернути через питну трубку протягом п’яти хвилин.

Творці скафандра сподіваються, що його можна буде використовувати до кінця десятиліття в програмі НАСА Артеміда. У 2026 році NASA планує висадити екіпаж на південний полюс Місяця у рамках місій Artemis II і III, а до 2030-х років — запустити пілотовані місії на Марс.

«Конструкція включає вакуумний зовнішній катетер, що веде до комбінованої установки прямого і зворотного осмосу, яка забезпечує безперервне постачання питної води з численними механізмами безпеки для забезпечення добробуту астронавтів», — сказала дослідниця Корнелльського університету та співавторка розробки Софія Етлін.

На Міжнародній космічній станції (МКС) вже переробляють сечу і піт: торік астронавти повідомили, що переробили 98% цих відходів. Утім, Етлін вважає, що новий скафандр знадобиться астронавтам, які надовго виходять у відкритий космос.

Також новий костюм може допомогти космонавтам вирішити іншу делікатну проблему — неможливість комфортно сходити до туалету.

Вчені розробили скафандр, який перетворює сечу на воду

 KAREN MORALES

Раніше повідомлялося, що дорослі з фобіями мають іншу структуру мозку, ніж люди з іншими формами тривожності.

Новини України