В українських портах ціни на пшеницю демонструють незначне зростання

В українських портах ціни на пшеницю демонструють незначне зростання

Експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки в період з 1 по 18 грудня склав: кукурудза – 1 282 тис. т, пшениця – 381.2 тис. т, ячмінь – 82.5 тис. т, соя 215.6 – тис. т, ріпак – 100.6 тис. т, соняшник – 0.73 тис. т, соняшникова олія – 228.3 тис. т, соєва олія – 17.1 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 274.4 тис. т. Повідомляє SPIKE BROKERS.

 КУКУРУДЗА
Ринок входить у стадію спокою перед святами. За останній тиждень ціни в українських портах зросли ще на 3$. На ринку ЄС попит залишається стабільним, хоча активність покупців знижується через новорічні свята та період відпусток.
Варто відзначити, що темпи експорту кукурудзи з України залишаються стриманими, що викликає питання щодо достатності пропозицій від виробників. Водночас це створює умови для накопичення пропозицій, які, ймовірно, будуть реалізовані у пізніші періоди.

 ПШЕНИЦЯ
Попит у світі на пшеницю поступово відновлюється, що призводить до зростання цін.
В українських портах ціни на пшеницю демонструють незначне зростання, хоча торгівельна активність залишається низькою.
Наразі спостерігається висока активність переробних заводів, які активно закуповують продовольчу пшеницю.

 СОНЯШНИК
Падіння експортних цін на соняшник та соняшникову олію знижує маржинальність переробних підприємств, що ускладнює роботу українських заводів , які орієнтуються як на внутрішній, так і на зовнішній попит. Це змушує їх знижувати закупівельні ціни на сировину. Виробники у свою чергу стримують продажі соняшнику, особливо з високим вмістом олії.
Соняшникова олія на спотовому ринку за тиждень знизилася до 1050-1070$ СРТ порт.

 СОЯ
Український ринок сої демонструє різноспрямовані тенденції. Ціни на соєві боби в портах знижуються, через низьку активності експортерів та високу конкуренцію на світовому ринку. Водночас переробні підприємства поки утримують ціни через хороший попит та обмежену пропозицію на ринку.

 РІПАК
Ціни на ріпак на біржі MATIF зазнали значних коливань. Після різкого зростання минулого тижня, цього тижня вони знизилися більш ніж на 20€ за ближнім ф'ючерсом. Попри цінові коливання, покупці продовжують активно контрактувати австралійський та канадський ріпак, що свідчить про стабільний попит на олійну культуру.

Новини України