В Ужгороді художниці з Івано-Франківська Ольга та Леся Мельничук намалювали мурал з портретом президента Карпатської України Августина Волошина.
Про це художниця Ольга Мельничук розповіла в коментарі Укрінформу.
«Для мене та сестри це особлива робота. По-перше, сама постать Августина Волошина. Це — особлива людина, президент Карпатської України і це — честь працювати над муралом, присвяченим йому», — сказала вона.
По-друге, зазначила художниця, це — перша її робота, коли довелося керувати процесом.
«Тут ми працювали не як зазвичай командою, а лише удвох із сестрою, архітекторкою Лесею Мельничук. То ж це — велика відповідальність, зокрема, ми дуже переймалися, аби не вийшло анатомічного спотворення портрету, тому під час роботи постійно і багато разів злізали з риштувань дивитися, як йде процес», — розповіла Ольга.
З її слів, працювали над втіленням муралу протягом 2, 5 тижнів — не зважаючи на спеку.
«Утім, ми намагалися працювати зранку до початку «пекла», та увечері, коли спека вже спадала. Відтак, стінопис на 210 квадратних метрів встигли зробити вчасно», — розповіла мисткиня.
Зі слів художниці, роботу замовили забудовники — компанія з Івано-Франківська, які працюють на об'єкті в Ужгороді. Саме вони захотіли зробити стінопис на цьому будинку, ідея зобразити на муралі Августина Волошина належить також їм.
«Забудовник звернувся до нашого мистецького об'єднання ЕХО у Франківську (Експериментальне художнє об'єднання), до якого ми з сестрою належимо. Безпосередньо композицію муралу на основі відомого фотопортрету Волошина створював художник Олесь Базюк, ми із сестрою були виконавицями його творчого задуму,» — розповіла Ольга Мельничук.
Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч в Україні відзначають 150-річчя з Дня народження Героя України Августина Волошина, президента Карпатської України.
В Ужгороді на набережній Незалежності над річкою Уж встановлений монумент Августину Волошину. Автори пам'ятника — скульптор Михайло Михайлюк та архітектор Петро Гайович.
Августин Волошин — український релігійний, культурний, політичний діяч, греко-католицький священник Мукачівської єпархії, впродовж 1938—1939 років — прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 році став президентом цієї держави. Після її знищення угорцями у березні 1939 року проживав у Празі. Мав велику популярність й підтримку серед народу, зокрема, закарпатці називали його «Батьком».
Августин Волошин був арештований агентами російського СМЕРШу в Празі у травні 1945 року та згодом етапований до Москви, у липні 1945 році він помер в Бутирській тюрмі в Росії. Могили Волошина немає, в Ужгороді біля поховання дружини знаходиться його символічна могила. До неї, як і до пам'ятника Президенту Карпатської України, несуть квіти на пам'ятні дати.