В райлікарні у Сарнах — не ті вікна, її керівника звинувачують в недбалості

В райлікарні у Сарнах — не ті вікна, її керівника звинувачують в недбалості

Росія на початку вторгнення атакувала ракетами Сарни. Окрім приватних будинків, постраждала й районна лікарня, де вилетіло близько сотні вікон. Тоді місцева влада намагалася максимально швидко ліквідувати наслідки атаки. Однак нещодавно прокуратура заявила, що у медичному закладі поставили не ті вікна, за які було заплачено.

Керівнику Сарненської райлікарні Олександру Нестеренку оголосили підозру в службовій недбалості. Слідство доводить, що ця недбалість «завдала істотної шкоди та спричинила тяжкі наслідки громадським інтересам». Бо директор лікарні не призначив відповідальної особи, яка б проконтролювала якість встановлених вікон. Шкода бюджету міста була оцінена у 1,2 мільйона гривень. Окрім головного лікаря, слідчі обіцяють дати належну правову оцінку підприємцям, які займалися встановленням склопакетів.

Олександр Нестеренко, директор Сарненської центральної районної лікарні:

— У серпні 2022 року ворог завдав ракетного удару по Сарнах. Наступного дня відбулася нарада за участю голови обласної та районної військових адміністрацій. Там місцева влада отримала завдання максимально швидко відремонтувати знищене. У нас в лікарні було вибито понад 100 вікон. Найбільше постраждав акушерсько-гінекологічний корпус, де знаходяться вагітні жінки, породіллі та діти. В Сарнах є два підприємці, які займаються вікнами. Оскільки діяла постанова, яка дозволяла усе швидко відремонтувати, то з підприємцями був укладений прямий договір. Міська рада виділила гроші. Тож вдалося оперативно замінити вікна. Адже лікарня мала функціонувати так, щоб і надалі надавати медичну допомогу хворим.

Через кілька місяців прокуратура почала перевіряти ці вставлені вікна. Спочатку перевіряли кількість. Коли все, відповідно до документів збіглося, то почали перевіряти якісь вікон. Перевіркою вставлених вікон зайнявся департамент стратегічних розслідувань поліції. Поліція привезла до лікарні експертів. Ті перевіряли вікна більше року. Ми стомилися чекати результатів тієї перевірки. Тому лікарня направила лист до поліції з проханням повідомити нам результати експертизи. Адже якщо виявиться, що щось не так з якістю вікон, то ми звернемося до бізнесу з претензіями. Однак від поліції дуже довго не було ніякої реакції. Ми вже й забули про ту перевірку. Але нещодавно прийшли результати експертизи, а через кілька днів мені вручили підозру в службовій недбалості. Нібито у тих вікнах відсутнє ще одне скло, яке зберігає тепло.

Щодо претензій до мене, то вказують, що я мав призначити людину, яка б оцінювала якісь вікон перед їх встановленням. Але в медичних установах не працюють експерти, які можуть оцінити якість вікон. В чому моя службова недбалість? У тому що оперативно вставив вікна? Що від цього не страждали хворі? Це якийсь абсурд. Моя недбалість би була, якби у такий відповідальний час для країни лікарня нічого з тими вікнами не зробила.

Лікарня уже подала претензійні листи до підприємців, які ці вікна вставляли. Ми вимагаємо або їх замінити, або відшкодувати завдані збитки. Оскільки підприємці ніяк не зреагували на наші листи, то ми подали на них до господарського суду.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

Новини України