В одному з університетів Канади започаткували програму з дослідження кримськотатарської спадщини – ППУ в АРК

В одному з університетів Канади започаткували програму з дослідження кримськотатарської спадщини – ППУ в АРК

Прапор кримськотатарського народу (ілюстративне фото)   В одному з університетів Канади започаткували програму з дослідження кримськотатарської спадщини – ППУ в АРК

Альбертський університет у Канаді започаткував стипендіальну програму з кримськотатарських студій на факультеті національних досліджень, що діє в межах Канадського інституту українських студій, повідомляє представництво президента України в АРК.

«Ця стипендія дозволить науковим співробітникам продовжити докторське дослідження кримськотатарської історії, культури та суспільних процесів з перспективи вивчення корінних народів», – йдеться у повідомленні.

Першим стипендіатом програми стала кримська татарка Нара Наріманова, яка виїхала до Києва з анексованого Криму в 2014 році і вступила до Альбертського університету для здобуття докторського ступеня з кримськотатарських студій на Факультеті національних досліджень.

У серпні повідомлялося, що Міністерство освіти України презентувало новий курс з кримськотатарської мови та літератури для учнів 5-6 класів Нової української школи.

Раніше повідомлялося, що з 25 червня в ефірі «Суспільне Крим» почав виходити освітній проєкт «По-кримськи кажучи». Згідно з анонсом, глядачів передачі познайомлять із Кримом через мову корінного народу України – кримських татар. Ведучими проєкту стали журналіст, колишній аташе посольства Японії в Україні Хірано Такаші, редакторка Євгена Опекунова та менеджер проєкту Unitour Муслім Умеров.

До цього Кабінет міністрів України ухвалив постанову про запровадження премії за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини України