В одній зі шкіл Києва стартував проєкт з вивчення та популяризації кримськотатарської мови

В одній зі шкіл Києва стартував проєкт з вивчення та популяризації кримськотатарської мови

Кримськотатарський прапор над Києвом (ілюстративне фото)   В одній зі шкіл Києва стартував проєкт з вивчення та популяризації кримськотатарської мови

У Новопечерській школі Києва стартував проєкт «Голосні», метою якого є вивчення кримськотатарської мови, її популяризація шляхом занурення учасників проєкту у світ Криму, розкриття історії, культури корінних народів, природної краси півострова та сучасних реалій.

Про це повідомляє пресслужба представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

Доолучитися до проєкту зможуть учні з 5 до 11 класу. Участь безкоштовна і передбачає офлайнзаняття з кримськотатарської мови двічі на тиждень.

«Проєкт має символічну назву: як голосні звуки, які зʼєднують інші літери та створюють слова, так і цей проєкт має на меті обʼєднати людей навколо спільної мети — популяризації вивчення кримськотатарської мови та її збереження. «Голосні» можуть уособлювати голоси кримськотатарського народу, які звучать для того, щоб бути почутими. Це метафорично відображає прагнення проєкту підсилити голоси тих, хто бореться за справедливість та проти стереотипів і російських наративів, чинить спротив окупаційному режиму», – зазначили у Представництві.

У жовтні повідомлялося, що в Google перекладачі додали можливість перекладу кримськотатарської латиницею.

Перед цим у київському ТРЦ Gulliver стартувала ілюстративна виставка «Абетка Криму» для дітей та дорослих, яка буде представлена двома мовами – українською і кримськотатарською.

Згідно з концепцією, кожна літера алфавіту розповідатиме про культурне розмаїття півострова та його корінних народів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини України