В ISW прокоментували «успішний комбінований удар» ЗСУ по тилу РФ

В ISW прокоментували «успішний комбінований удар» ЗСУ по тилу РФ

  В ISW прокоментували «успішний комбінований удар» ЗСУ по тилу РФ

Українські військові в ніч з 19 на 20 листопада завдали успішного комбінованого удару по військових засобах у російському тилу із застосуванням безпілотників і західної зброї дальньої дії. Це вказує на те, що Україна вже почала використовувати надані Заходом системи озброєнь великої дальності для створення більш складних і ефективних пакетів ударів, заявляє в своєму звіті американський Інститут вивчення війни.

В ISW зазначили, що поки не можуть підтвердити, що українською ціллю міг бути маєток Барятинського в Мар’їно, де, як припустило українське оборонне видання Defense Express, був командний пункт для російських і північнокорейських військ, що діють у Курській області РФ.

«Наразі ISW не може підтвердити це твердження, але Мар’їно розташоване приблизно за 30 кілометрів від нинішнього виступу Курської області, що було б відповідною відстанню для оперативного штабу військ, які ведуть наступ уздовж виступу», – кажуть аналітики.

В ISW звернули увагу на те, що під час удару 19-20 листопада українські війська використовували як ударні безпілотники великої дальності, так і ракети Storm Shadow.

«ISW давно вважає, що системи й можливості, які західні партнери надають Україні, поряд із українським оборонно-промисловим виробництвом й інноваційними зусиллями, є складовими компонентами ширшого потенціалу, який потрібен Україні для успішного ведення широкомасштабної сучасної війни», – йдеться в повідомленні.

Аналітики кажуть, що Україна вже довела свою ефективність у використанні безпілотників, часто вітчизняного виробництва, для ударів по різноманітних військових об’єктах у російському тилу, включаючи авіабази, командні штаби й артилерійські склади.

«Арсенал України вже включає повітряні й морські безпілотники та західні системи, такі як F-16, HIMARS і ATACMS, хоча умови використання останніх систем обмежили вигоду, яку Україна може отримати від їхнього використання. Додавання більш потужних і точних західних систем, таких як JASSM і додаткові системи ATACMS, Storm Shadows і SCALP, має вирішальне значення для того, щоб Україна могла посилити ефект, який вона може створити за допомогою дальніх ударів по російському тилу», – заявили в ISW.

В Інституті вивчення війни заявляють, що обмеження Заходу щодо можливості України використовувати надану ним зброю для ударів по російській території звужують можливості України в розробці пакетів ударів. «Україні потрібна тривала військова допомога Заходу, а також вітчизняні інновації й виробництво, щоб продовжувати пакети ударів, спрямовані на російський тил, і мати тактичний і оперативний вплив на полі бою», – кажуть аналітики.

Про те, що Збройні сили України вперше застосували британські крилаті ракети по військових об’єктах на території Росії, 20 листопада повідомив Bloomberg із посиланням на західного чиновника, знайомого з цим питанням.

За словами співрозмовника видання, Велика Британія схвалила використання ракет Storm Shadow у відповідь на розгортання Росією північнокорейських військ у війні проти України. При цьому в уряді Британії офіційно про такий крок не повідомляли.

Новини України