Вісімнадцятого грудня на 87-му році життя відійшов у засвіти Остап Кіндрачук — український кобзар, який грав на бандурі в козацькому одязі на набережній Ялти.
Своєю грою він муляв око фсб. Окупанти на нього тиснули, ганяли з набережної, але люди ставали на захист.
Дмитро Чекалкін, блогер, сторінка ФБ.
Остап Кіндрачук народився на Івано-Франківщині, але більшу частину життя прожив у Криму, де працював моряком понад 35 років. Він ідентифікував себе як “кримський українець”. У Ялті музикант почав грати на бандурі в місцевій капелі, а пізніше виступав на вулицях українських міст, зокрема Львова та Києва. Його творчість знали й за кордоном: артист виконував народні думи, історичні пісні та твори про сьогодення в Польщі, Німеччині та Чехії.
Завдяки його ініціативам у Ялті відкрили музей Лесі Українки, де він також працював учителем у Недільній школі.
Кіндрачук навчався у Олексія Нирка, бандуриста, подвижника кобзарства Криму і Кубані, історика кобзарства. У 1980-х роках вони створили товариство української мови ім. Амвросія Метлинського, пізніше реорганізоване в Ялтинське міське товариство "Просвіта" ім. Т.Шевченка.
Солістом Кримської народної капели бандуристів ім.Степана Руданського Остап був до 1985 року. Працював у Ялтинському морському порту, був капітаном "Комети". У 1993 р., втративши роботу, почав грати на вулиці.
Остап Кіндрачук — збирач книг про козацтво та історію України, дослідник кобзарства.
"А співав я під бандуру на ялтинській Набережній і при радянській, і при українській владах, співаю і при теперішній владі, і продовжу співати з єдиною думкою, щоб в Ялті "не вмерла Україна". Моє життя добігає до тієї Червоної Риски, якої рано чи пізно не уникнути нікому. Тож мінятись старому, "поношеному", з "тихим голосом" бандуристу уже пізно…", — Остап Кіндрачук.
Царство Небесне!