Згідно з новим мобілізаційним законом лише деякі категорії працівників освіти-чоловіків віком від 18 до 60 років мають право на відстрочку від призову.
З приводу цього висловилась адвокат Лариса Кісь з юридичної компанії «Де-Юре» в коментарі «РБК-Україна».
Вона відзначила, що на відстрочку можуть розраховувати ті викладачі та науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь і працюють на ставку не менше 0,75 у вищих навчальних закладах, коледжах, наукових установах або організаціях.
Тобто, тільки викладачі зі ступенем кандидата або доктора наук, які активно займаються науковою роботою, можуть претендувати на відстрочку.
Хто з освітян залишився без права на відстрочку
Без наукового ступеня освітяни на відстрочку претендувати не можуть.
Зокрема, мова йде про асистентів, старших викладачів та інших працівників, які проводять практичні заняття, лабораторні роботи або семінари.
Таким чином, студенти-чоловіки певних форм навчання мають право на відстрочку, а їх викладачі, які також є чоловіками, такого права позбавлені.
Для того, щоб отримати відстрочку, працівники освіти повинні подати заяву та надати наступні документи:
- довідку з місця роботи, яка підтверджує займану посаду, основне місце роботи та розмір ставки, що становить не менше 0,75;
диплом про науковий ступінь (для тих, хто його має).
До речі, шкільні вчителі можуть отримати відстрочку навіть без наявності наукового ступеня.
Головною умовою для цього є робота на повну ставку (не менше 0,75) у загальноосвітніх навчальних закладах або професійно-технічних училищах.