Тривають дискусії щодо запровадження відеоспостереження в школах

Тривають дискусії щодо запровадження відеоспостереження в школах

Питання щодо доцільності запровадження та правового регулювання питання відеофіксаціі освітнього процесу на початку 2023 року

Тривають дискусії щодо запровадження відеоспостереження в школах

Після випадку побиття вчителя в одній зі шкіл Вінниці в освітянському та батьківському середовищі відновилися активні обговорення щодо заходів безпеки в закладах освіти, зокрема встановлення камер відеоспостереження в навчальних аудиторіях.

На думку деяких представників громадськості, відеофіксація навчально-виховного процесу має сприяти протидії булінгу у всіх його виявах і стосовно всіх учасників освітнього процесу.

Водночас варто зазначити, що питання щодо доцільності запровадження та правового регулювання питання відеофіксаціі освітнього процесу на початку 2023 року порушувала народна депутатка, перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

За її словами, перевагами такого нововведення могли б стати протидія булінгу та мобінгу, захист від неправдивих звинувачень, фіксація та розкриття крадіжок, а також отримання даних щодо інцидентів між учнями та педагогами.

Наразі дискусія поновилася з метою пошуку шляхів створення і забезпечення функціонування безпечного освітнього простору в школах.

Так, переважна більшість учасників опитування, що наразі відбувається в телеграм-каналі ГО «Батьки SOS», підтримує встановлення камер спостереження в шкільних приміщеннях.

Водночас за підсумками опитування, що проводилось на сайті Освіта.ua після появи ініціативи народних депутатів, з майже 5 тисяч осіб, які проголосували, лише 29% підтримувало запровадження відеофіксації уроків.

Як відомо, левову частку читацької аудиторії сайту становлять саме освітяни.

Читайте головні новини освіти у Телеграм-каналі Освіта.ua.

Новини України