З появою на ринку фасадних термопанелей, у яких шар утеплювача поєднаний з декоративним шаром, не обов’язково наймати бригаду монтажників для оздоблення та утеплення. Встановлення цих матеріалів можна виконати самостійно без складних маніпуляцій.
Для розрахунку вартості робіт вам допоможе калькулятор утеплення фасаду. Як правило, на сайтах компаній, що спеціалізуються з продажу цієї продукції, завжди є такий розділ.
Плюси термопанелей
З появою на ринку фасадних термопанелей, у яких шар утеплювача поєднаний з декоративним шаром, не обов’язково наймати бригаду монтажників для оздоблення та утеплення. Роботи можна виконати самостійно, вони не вимагають складних маніпуляцій.
Переваги фасадних термопанелей:
- робочий діапазон температур від – 50 до + 50 °C;
- щільність 40-70 кг/куб, дає виробу підвищену міцність;
- стійкість до корозії;
- тривалий час експлуатації (близько 50 років);
- теплопровідність: 0,020 Вт/м2;
- відмінні звукоізоляційні характеристики.
Матеріал має високу стійкість до займання. Має хорошу паропроникність. Крім того, матеріал має стійкість до впливу атмосферних явищ.
Види термопанелей
Всі панелі, представлені сьогодні на ринку, ділять на кілька типів, і для всіх термоплит передбачений різний спосіб монтажу:
- Залежно від типу утеплювача: поліуретану або полістиролу. Найкращою теплоізоляцією при меншій товщині мають панелі з поліуретановим утеплювачем. Однак вони дорожчі порівняно з полістироловими.
- Наявність чи відсутність міцної основи для монтажу).
- Також фасадні термопанелі розрізняють на вигляд полімерно-піщаного шару.
- Класифікують плити на вигляд декоративної обробки: з імітацією дерева, каменю, цегли (клінкерні панелі).
- Для дерев’яних каркасних будинків використовуються переважно термопанелі з жорсткою основою.
Перед тим, як кріпити термопанелі, необхідно зробити теплотехнічний розрахунок, визначити точку роси — місце, в якому утворюється конденсат при певній температурі і вологості. Якщо виконувати утеплення будинку термоплитами без відповідного розрахунку до монтажу, є ризик змістити точку роси всередину стіни будинку, що неминуче призведе до накопичення конденсату і, як наслідок, гниття та появи плісняви.
Важливо правильно розрахувати потрібну кількість матеріалів. Витрата вимірюють так: площу стіни ділять на площу однієї термопанелі. Віднімати ділянки, які займають отвори (вікна, двері, вітражі), не потрібно – це достатній запас матеріалу.