«Складно довести»: адвокат пояснив, чому українці знімають порушення працівників ТЦК

"Складно довести": адвокат пояснив, чому українці знімають порушення працівників ТЦК

У соціальних мережах з’являються історії про те, що представники деяких ТЦК та СП вилучають мобільні телефони у чоловіків, які фіксують їхні дії на камеру. За словами одного з юристів, в Україні громадяни не лише мають право на зйомку, а й мають фіксувати порушення законодавства.

Про це у деталях розповів юрист Олексій Шалару.

За словами правозахисника, представники військкоматів можуть лише попросити мобільний телефон на огляд, але їм можна відмовити. Якщо особисту річ змушують віддати, це перевищення повноважень, яке карається законом.

Громадяни мають право знімати на камеру будь-кого і будь-що. Забороняти зйомку не можуть ані ТЦК, ані співробітники поліції.Під час воєнного стану є обмеження на фото та відеофіксацію, але вони не поширюються на місця загального користування.Заборонено знімати на камеру:

— стратегічно важливі об’єкти;
— об’єкти критичної інфраструктури;
— розташування військової техніки та військовослужбовців;
— пересування військової техніки.

Правоохоронці можуть нагадувати про дію воєнного стану у державі, вимагати зупинити зйомку та видалити матеріали, українці не зобов’язані цього робити. І якщо є правопорушення – запис необхідно зберегти.

«Військовий стан, я розумію, але є закон і підзаконні нормативні акти, яких потрібно дотримуватися. І в жодному акті не зазначено, що люди не мають права знімати працівників ТЦК чи правоохоронних органів. А навіть навпаки — це потрібно робити, якщо відбуваються незаконні дії», — зазначив Олексій Шалару.

Новини України