Навіть у мирні часи роботодавцям дуже важливо турбуватись про ментальне здоров’я співробітників. Багато зовнішніх та внутрішніх чинників провокують проблеми, що згодом можуть призводити до вигорання чи й більш серйозних наслідків. А що вже казати про роботу під час повномасштабної війни, з усіма безпековими викликами та підвищеною тривожністю? Завдання відповідальної компанії — підтримати співробітників у ці важкі часи. І українські компанії впроваджують програми підтримки для збільшення стійкості своїх команд. Розглянемо досвід агротех холдингу Kernel.
ЧОТИРИ НАПРЯМКИ ПІДТРИМКИ
Виклики нового воєнного часу показали: потрібен глибший комплексний і всеохоплюючий підхід до теми психоемоційного стану людей. Тому навесні 2023 року в Kernel стартував проєкт «Життєстійкість. Сила в тобі».
В межах проєкту проходять теоретичні та практичні активності, спрямовані на підтримку ментального здоров’я. Вебінари від найкращих експертів країни та марафони, челенджі, робота з психотерапевтом.
«Мета проєкту — створити для кожного співробітника середовище турботи про себе», — пояснює директор з персоналу Kernel Наталія Теряхіна.
Підтримка співробітників та членів їх родин у проєкті відбувається за чотирма напрямками:
- Психологічне здоров’я. Підтримка емоційного благополуччя, наданняінструментів для зменшення стресу та тривоги, зміцнення психологічної стійкості. Індивідуальні заняття з корпоративним психологом.
- Соціальні відносини. Вебінари про ефективні комунікації, вміння залучати допомогу, інклюзію, побудову довіри.
- Фізичний стан.Популяризація фізичної активності, здорового способу життя та різноманітні активності: крокові та бігові челенджі, ранкові руханки, заняття йогою та розумним фітнесом.
- Творчість. Заняття, покликані розвивати креативне мислення та відпочинок. Тут говоримо про мистецтво, історію України та навіть вино. Організовуємо курси з мобільної фотографії та фотопозування.
Наталія Теряхіна, директорка з персоналу Kernel
ПОКРАЩЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я: БЕЗЛІЧ ІНІЦІАТИВ
Проєкт приділяє велику увагу налагодженню відкритого та довірливого спілкування – пропонує долучитися до спільноти в телеграм каналі, де збирається інформація про емоційне розвантаження, фізичне здоров’я, як допомогти собі та рідним жити щасливо в складні часи, а ще записи відео з експертами, опитування тарозважальним контентомщоп’ятниці.
Ми пропонуємо колегам долучитися до думок та порад найкращих спікерів країни, а ще створюємо середовище, де можна не лише слухати вебінари, а і втілювати все в життя: крокувати, бігати, фотографувати, займатися з психологом. Кожен може обрати своїточки опори для покращення свого стану через заходи в корпоративному середовищі. — розповідає керівниця проєкту «Життєстійкість. Сила в тобі» Валентина Грінченко.
Валентина Грінченко, керівниця проєкту Kernel Життєстійкість. Сила в тобі
Співробітникам доступно багато інструментів для розробки власної стратегії розвитку та пошуку внутрішніх опор. Для тих, хто прагне підтримувати себе у формі, є і челенджі з крокування, де колеги находжують кроки від 10 тис щодня, і біг, і онлайн-йога, і інші спортивні активності. Якщо ж є бажання розвиватися творчо, можна обирати можливості у форматі курсів або челенджів. А ще можна покращити практичні соціальні навички завдяки курсам фінансової грамотності, української мови та історії, ораторського мистецтва. І це лише декілька прикладів з безлічі доступних.
«Важливо, що проєкт орієнтований, передусім, на мешканців сіл та маленьких міст, де тема ментального здоров’я нерідко стикається з упередженнями, а доступ до інструментів самодопомоги чи кваліфікованих фахівців обмежений. Саме тому діяльність платформи спрямована на руйнування міфів та популяризацію культури турботи про себе та власне психологічне благополуччя», — підкреслює Наталія Теряхіна.
Співробітники спеціальностей, де не передбачені корпоративні комп’ютери можуть долучитися до активностей через інфокіоски чи в обладнаних лаунж зонах на своїх підприємствах
Позитивні зрушення є: за результатами минулого маркетингового року втричізросла кількість звернень до корпоративного психолога. Загалом в різноманітних активностях взяло участь понад 9 тисяч співробітників та членів їх сімей. І це, можна сказати, проміжні результати, адже проєкт продовжує розвиватись, а кількість корисних ініціатив та активностей зростає.
А ось що кажуть про різноманітні активності безпосередні учасники — співробітники Kernel:
«Заняття цікаві, навантаження надається поступово, для новачків це плюс», — ділиться враженнями про онлайн-курс «Терапевтична йога» Юлія Гордієнко.
«Купа позитивних емоцій! Дякую кожному, хто бігав: це мотивувало не пропускати та не лінитись», — написав Андрій Кочуг за результатами бігового челенджу «Пульс RUN».
«Використовую (отримані знання) для покращення колективної роботи, через здатність вносити конструктивні ідеї на різних етапах бізнес процесів», — розповіла Оксана Носик про онлайн челендж «Ритм креативу».
«Мені дуже сподобався цей курс своєю легкістю, чіткістю, зрозумілістю. Всі уроки були короткі, але при цьому дуже інформативними. Я з цікавістю чекала кожний урок, щоб ще щось нове і корисне для себе взяти і в майбутньому використовувати», — ділиться Таїса Огороднік.
Креативний підхід колеги-учасника крокового челенджу до планування і виконання свого 10000 маршруту
Ви можете долучитись до команди співробітників агротех компанії Kernel. Перегляньте актуальні вакансії і станьте частиною згуртованого колективу. Беріть участь в корисних активностях компанії, і завжди розраховуйте на всебічну підтримку.