Що пропонує Закарпаття для реабілітації військових розповіли керівники області

Що пропонує Закарпаття для реабілітації військових розповіли керівники області

У сфері реабілітації військових Закарпаття могло б лідирувати, але поки що кращі позиції має сусідня Львівська область через UNBROKEN та інші проєкти. Проте завдяки закарпатським нейрохірургам допомогли вилікуватися та відновитися 700 військовим, триває будівництво реабілітаційного центру 4.5.0, діють невеликі проєкти. Про це йшлося під час дискусії керівників Закарпатської ОВА та Закарпатської облради на форумі Re:Open Zakarpattia. 

За словами Мирослава Білецького, голови Закарпатської ОВА, щодо залучення санаторіїв Закарпаття могло б мати кращі позиції, але заклади перебувають у різних формах власності, що спричинює деякі труднощі. А з іншого боку, Закарпаттю не вистачає реклами таких послуг, як це успішно робить Львівська область, переконаний Роман Сарай, голова Закарпатської облради.

«Наприклад, термальні води «Косино» оздоровили 2 тис. дітей військовослужбовців, у минулому році – 3 тисячі. Кількість самих військових – невідомо, але жодному військовому не відмовили, всі, хто виявив бажання, пройшли оздоровлення у цьому центрі. Скільки ми б не зверталися, жодної відмови не було і так більшість санаторіїв Закарпаття. Але це не державні, а приватні заклади», — зазначив голова облради.

В Ужгороді реалізується масштабний проєкт – реабілітаційний центр 4.5.0 Recovery center, тривалість робіт – два роки, вартість – 500 млн.грн. А починалося все, за словами Мирослава Білецького, з маленької ідеї побудувати спортзал на території госпіталю. Яка згодом переросла в амбітний проєкт.

«Вже використано 120 млн. грн, половина з ких- з обласного бюджету, іншу половину зібрали і передали чехи, — каже Мирослав Білецький. Зараз ми ведемо перемовини з Міністерством охорони здоров’я щодо включення у проєкт Світового банку».  «У цьому реабілітаційному центрі військовий буде почувати себе не як у лікарні, а як у п’ятизірковому готелі. Це неможливо зробити за кілька місяців. Ми робимо 50 процентів за бюджетні кошти, 50 –  за кошти донорів. І жодного дня не зупинялися. Домовилися із міжнародними партнерами і вже відправляємо наших студентів-медиків на навчання реабілітації. В УжНУ у три рази збільшився набір реабілітологів. Це повинно бути, але має бути база. Цієї бази на Закарпатті не було. Зараз працюємо над цим», — додав Роман Сарай.   

Новини України