Потерпілі звернулись із заявами до поліції. Наразі правоохоронці перевіряють усі обставини подій і закликають громадян не довіряти незнайомцям. Тим паче — дистанційно.
Так, до 57-річної потерпілої зателефонувала незнайомка, яка представилася працівницею оператора мобільного зв’язку. Співрозмовниця повідомила, що сім-картка жінки протермінована. Після цього потерпілій на телефон надійшло повідомлення з кодом. За вказівкою зловмисниці, аби продовжити термін дії сім-картки, жінка відкрила повідомлення. Шахраї отримали доступ до додатку інтернет-банкінгу та відкрили кредитний рахунок, з якого в подальшому перерахували кошти в розмірі 32 тисячі гривень, інформує сектор комунікації поліції Хмельницької області.
33-річна жінка втратила кошти, намагаючись придбати авто. Потерпіла знайшла оголошення на одній із торговельних інтернет-платформ і почала переписку з автором оголошення, домовляючись про покупку. Той обіцяв пригнати авто з-за кордону. Потерпіла перерахувала кількома платежами 229 тисяч гривень, після чого зв’язок з «продавцем» перервався.
Щоб не стати жертвою шахраїв під час здійснення покупок, поліцейські радять громадянам дотримуватись наступних рекомендацій:
- перед тим, як зробити покупку в інтернеті, перевірте інформацію про продавця, прочитайте відгуки інших користувачів;
- уникайте «занадто привабливих» пропозицій. Якщо товар, який вам пропонують, коштує значно нижче ринкової вартості, це може бути шахрайство;
- під час здійснення дороговартісних покупок (наприклад, авто) особисто спілкуйтеся з продавцем офлайн, огляньте товар та перевірте справжність документів. За потреби – скористайтеся послугами експертів.
Читайте також: «На Хмельниччині прооперували дитину за помилковим діагнозом».