Росія та Китай можуть перейти на бартерну торгівлю для обмеження використання банківських рахунків — Reuters

Російський лідер Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі на полях саміту Шанхайської організації співпраці (ШОС) в Астані, Казахстан, 3 липня 2024 року. REUTERS/Sputnik/Sergei Guneev/Pool

Росія та Китай вже цієї осені можуть почати використовувати бартерніБартерна торгівля — це обмін товарами або послугами без використання грошей, що передбачає домовленість між сторонами, які бажають отримати вигоду з взаємного обміну. Вона є одним із найстаріших видів економічної діяльності. торгові схеми, оскільки обидві країни намагаються обмежити використання банківських систем, які контролюються США.

Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на трьох неназваних співрозмовників зі сфери торгівлі та економічного сектору.

Цю інформацію щодо схем бартеру агентству також підтвердив неназваний високопоставлений менеджер одного з великих російських банків, але деталей він не уточнив.

Reuters також нагадує, що затримки двосторонніх платежів були одним із головних питань порядку денного під час візиту очільника Кремля Володимира Путіна до Китаю у травні цьогоріч.

"Бартерна торгівля дозволить обом державам обійти проблеми з оплатою, зменшить видимість західних регуляторів у їхніх двосторонніх транзакціях та обмежить валютний ризик", — йдеться у статті.

Бартерна історія Китаю і РФ

Китай і Росія мають історію бартерних угод. У 2019 році КНР погодилась торгувати з Малайзією пальмовою олією на суму майже 150 мільйонів доларів для будівельних послуг, продуктів природних ресурсів, а також цивільного та оборонного обладнання.

У 2021 році одна з китайських компаній експортувала до Ірану автозапчастини на 2 мільйони доларів в обмін на фісташки.

Заступник голови правління китайсько-російської компанії Qifa Кайл Шостак зазначив, що бартерні угоди між Москвою та Пекіном були звичайною справою до розпаду Радянського Союзу і тривали в 1990-х роках. Потім, у зв’язку з розвитком банківського сектора, весь бізнес і вся торгівля між Росією і Китаєм повністю перейшла на банківські розрахунки. Але, за його словами, угоди, які зараз обговорюються, будуть першими за останні 30 років.

Reuters також зазначає, що Мінекономіки Росії в лютому опублікувало документ, в якому російським компаніям надано поради щодо проведення бартерних операцій і вказано на "підводні камені", яких слід уникати. Цей документ описує бартерну торгівлю як хороший спосіб уникнути міжнародних розрахунків і готівки.

При цьому у російському відомстві відмовились коментувати цю "інструкцію" та заплановану бартерну торгівлю з Китаєм.

У червні 2024 року США запровадили чергові масштабні санкції проти понад 300 фізичних та юридичних осіб у Росії та у країнах Азії, Близького Сходу, Європи, Африки та Карибського басейну за підтримку російського оборонного комплексу.

Новини України