Росія не має наміру обговорювати із Заходом статус анексованих РФ територій України, включаючи Крим – Патрушев

Росія не має наміру обговорювати із Заходом статус анексованих РФ територій України, включаючи Крим – Патрушев

Микола Патрушев   Росія не має наміру обговорювати із Заходом статус анексованих РФ територій України, включаючи Крим – Патрушев

Росія не має наміру обговорювати зі США та західними країнами статус анексованих українських територій, зокрема Криму та Севастополя. Про це в інтерв’ю російському виданню «Комсомольская правда» заявив помічник Президента РФ, постійний член Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

«Це навіть не обговорюється. Території, які колись управлялися з Києва, увійшли до складу Росії за підсумками волевиявлення громадян згідно з міжнародним правом, законами Російської Федерації та законодавством цих регіонів», – заявив Патрушев.

Він також додав, що для РФ важливо, щоб у світі було визнано входження до складу Російської Федерації «ДНР», «ЛНР» (озброєні проросійські угруповання, які контролювали частини Донецької та Луганської областей України до повномасштабного вторгнення РФ – КР), Запорізької та Херсонської областей, Республіки Крим і Севастополя».

При цьому Патрушев заявив, що Кремль «з повагою ставиться» до заяв Трампа і додав, «що переговори щодо України мають відбуватися між Росією та США без участі інших країн Заходу».

Українська сторона та прихильники новообраного президента США Дональда Трампа, включаючи його самого, ці заяви Патрушева наразі не коментували.

Наприкінці листопада 2024 року в інтерв’ю телеканалу Fox News президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не може втратити десятки тисяч людей, щоб деокупувати Крим – його можна повернути дипломатичним шляхом.

За словами Зеленського, Україна юридично не може визнати будь-яку окуповану територію російською.

«Йдеться про ті території, які були окуповані Путіним до повномасштабного вторгнення з 2014 року. Юридично ми цього не визнаємо. Ми цього не сприймаємо. З іншого боку, ми розуміємо, що поки що не маємо такої сили, щоб зі зброєю в руках відкинути Путіна на лінію 1991 року», – наголосив тоді Зеленський.

Росія у 2014 році анексувала Крим і підтримала збройні формування на Донбасі. 2022 року Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, яке Київ та Захід, як і більшість країн ООН, охарактеризували як неспровоковану агресію. Російська влада серед головних цілей війни називала необхідність так званої «денацифікації» та «демілітаризації» України.

Під час бойових дій Росія окупувала частину української території. У боях загинули десятки тисяч військових з обох боків, тисячі мирних жителів України. Війна оцінюється як найбільша у Європі з часів Другої світової війни.

Новини України