Очікування щодо припинення війни матеріалізуються у розмови про майбутню зустріч Дональда Трампа з московським фюрером. Ці розмови зіштовхуються з тим, що на путіна виписаний ордер Міжнародного кримінального суду, а 124 країни, які ратифікували Римський статут, повинні його затримати.
А які наслідки зустрічі, яка вже відбувалася між Трампом і путіним раніше? Під час першої каденції Трампа в Гельсінкі відбулася зустріч, яка потонула в розмовах. Робоча група з російської сторони випустить документ з власною інтерпретацією, а документу з американською — так ніхто й не побачить.
Зустрічі Трампа в Сінгапурі, Ханої та на лінії розмежування Північної та Південної Кореї з іншим диктатором — Кім Чен Ином — також не привели до будь-якого результату і сторони навіть не захочуть підписувати будь-який документ.
Ще дивнішою буде виглядати зустріч Трампа з червоним китайським диктатором Сі Цзіньпінем у 2017 році. Тоді, під час обіду, Трамп заявив про завдання ракетного удару по військових базах у Сирії. Сі Цзіньпін, після довгої паузи, промовив, що не має заперечень щодо ударів «військовим і керівникам, які труять людей хімічною зброєю». На цьому розмова буде вичерпаною. Але потім розпочалася торгівельна війна між країнами, від якої найбільш постраждалою стороною виявилися американські споживачі.
Великою проблемою для Трампа стане організація переговорів між українським президентом та московським фюрером. Зрозуміло, що ніякого миру за 24 години він не зробить. Адже ні Дональд Трамп, ні члени його команди не усвідомлюють складність ситуації в розвитку і динаміці російської агресії проти України й вони не бачать 11-річний період цієї війни. А якщо додати питання обміну військовополоненими, незаконно затриманих цивільних осіб, питання вивезення дітей, бомбардування цивільного населення — то зрозуміло, що Трамп і його оточення не розуміють і мінімальної долі проблем цієї війни.
Також Дональд Трамп не усвідомлює, що в будь-яких розмовах з диктаторами, посередині знаходиться Європа. Адже він сам довів ситуацію до того, що зіпсував відношення з більшістю європейських країн, залишивши біля себе лише агента Орбана, якій схоже працює на всіх диктаторів. Хоча мав би, об’єднавшись з Європою, разом думати — яку вуздечку треба накинути на московського фюрера.
Трамп і його оточення лише щоденно вигадують як розкритикувати Європу, звинуватити НАТО, та придумати указівки для України. Але замовкають коли мова заходить про росію, її війни проти України, проти Грузії, присутності її в Придністров’ї, тих паскудств, які росія робить під час виборів в Грузії, Румунії, місцевих виборів в Німеччині, плануванні терактів та політичних вбивств по всій Європі.
Кроки, що запропоновані Дональдом Трампом щодо припинення війни, і звучать безглуздо, і організовуються не менш безглуздо. Зрозуміло, що розв’язання цього питання можливо лише в координації з європейськими країнами, з НАТО. А далі необхідно розв’язати питання на Близькому Сході, питання з Іраном, де аятоли ставлять на довгу війну, взаємодіючи з росією. І він не розуміє, що ірано-ізраїльська війна — це наслідок російської агресії проти України.
Проблемою Трампа стає незнання і нерозуміння міжнародних відносин і як їх необхідно формувати, щоб не втрачати союзників. Можливо з приходом до владних кабінетів ситуація зміниться, але потрібен певний час, щоб ця адаптація відбулася.
Повна версія на каналі PRO:UA за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=mgNI3oIfDko
Довідка: Роман Безсмертний — кандидат політичних наук, Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань. Посол України в Білорусі у 2010—2011 роках. Двічі обіймав посаду Віцепрем’єр-міністра України. Викладач і почесний професор Київського університету культури і мистецтв і Педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Один з авторів Конституції України.