Продавці новорічних ялинок: звичайна коштуватиме від 500 гривень за метр, блакитна – 800

Продавці новорічних ялинок: звичайна коштуватиме від 500 гривень за метр, блакитна – 800

Фото: agroportal.ua

За кілька тижнів почнуть працювати ялинкові базари, куди городяни вирушать за головним атрибутом Нового року – ялинкою. Гулянь та розваг цього року в Україні не обіцяють: воєнний час диктує свої правила, масові зборища – це для мирного періоду життя. Але нагадати собі про зимові свята та помріяти про майбутнє ніхто не забороняє. А що дарує особливе відчуття новорічного дива, як не ошатно прибрана зелена ялинка!

Рубати ялинки в лісгоспах почнуть ближче до кінця листопада, коли традиційно починають відчиняти свої двері новорічні базари. А поки що сосонки та ялинки шумлять у лісі чи полі, де їх висаджують лісові господарства.

— Маленькі ялинки до метра заввишки продаємо по 500 гривень, двометрові коштуватимуть 800 гривень, — зазначили Коротко про в одному з таких господарств у Волинській області. – До Луцька привеземо, а по області ви вже маєте якось самі довезти. Вже збираємо попереднє замовлення – у нас обмежена кількість ялинок.

Розвозити ялинки у великі міста на Волині та інших регіонах обіцяють ближче до свята Святого Миколая – 5-6 грудня.

– Ми викопуємо ялинку з коренем: якщо плануєте брати на початку грудня – прикопайте її десь у пісок, простоїть усі свята, – зазначає продавець ялинок Олександр. – Ялинки – красуні! Такий вид їм забезпечує стрижка гілок — виглядають охайніше, хвоя густа (дерева кронують для того, щоб гілочки були густими, а хвоя — пишною. На певній відстані від стовбура лісівники зрізають точку зростання на гілці, і завдяки цьому з’являються кілька нових бруньок, гілки стають густішими. — Авт.).

Штрафи за незаконну вирубку зростуть утричі

Ялинки в горщиках, які все більше мають попит останніми роками, коштують від 500 гривень, якщо вибирати невелику – до метра заввишки.

– Їх ми продаємо у 35-літрових мішках, – зазначає Олександр. – Таке деревце теж можна поставити вдома, але, щиро кажучи, із «зовнішністю» їм цього року не пощастило – ті, які у нас ростуть у полі, гарніші. З мішка їх можна посадити у дворі – вони напевно приживуться і радуватимуть вас десятиліттями.

Поки що продавці не виявляють особливої ​​активності – зарано. Прогнози на ціни ближче до свята теж не роблять: кажуть, все залежить від загального попиту та ситуації в країні. Оголошення в інтернет виставляють — є і невеликі сосонки, і чотириметрові блакитні ялинки, але дзвінків поки що небагато. Ялинку можна забрати самому, можна попросити доставити. Найчастіше везуть лише до якогось обласного центру, де продавці зазвичай здають ялинки десятками та сотнями оптовикам. Такі можуть і вам із сусідами декілька ялинок прихопити – вийде без ринкової націнки.

Блакитну ялинку, зрубану в Карпатах, цього року обіцяють віддати за 2500 гривень – стільки просять за два метри новорічної краси. Метр «свята» коштуватиме 600-800 гривень – якщо брати у мішку. Потім можна висадити.

У лісництвах радять купувати лише ліцензійні ялинки. Відрізнити їх можна за паперовою наклейкою або пластиковою биркою, а штрих-код «розкаже», звідки приїхала ялина. Так борються із незаконною торгівлею новорічним атрибутом.

Самому вирушати до лісу за ялиною не варто – напередодні новорічно-різдвяних свят посилюють охорону хвойних насаджень, а штрафи збільшуються втричі. Якщо зловлять, ялинка коштуватиме 3500 гривень, а якщо «чорні ялинкоруби» забредуть на заповідну територію – від 9000 до 43 000 гривень. Також доведеться сплатити адміністративний штраф до тисячі гривень за кожну ялинку. А якщо шкоду, заподіяну посадці, визнають суттєвою, то можна і строк отримати. І, звичайно, не забуваємо, що у деяких областях у ліс взагалі краще не ходити – можна напоротися на міни чи нерозірвані снаряди. Краще обійтися без ялинки.

Міста відмовляються від гулянь під ялинкою

Чи встановлюватимуть цього року ялинки на центральних площах міст України? Щодо головної ялинки у Києві поки що не вирішили. Як зазначили у Департаменті культури Києва, традиційних гулянь на відкритому повітрі точно не буде, а ось чи встановлювати ялинку вирішать наприкінці листопада. В Івано-Франківську вирішили не псувати дітям свято і встановити новорічне дерево – штучне. Це вперше з початку повномасштабного вторгнення. У Чернівцях Новий рік пройде без головної красуні – її поставлять, як зазначив міський голова Роман Кличук, лише якщо до 1 січня закінчиться війна. У Чернігові святкуватимуть також без цього символу. В решті міст поки не визначилися. Минулого року від новорічних ялинок відмовлялися у Житомирі, Чернігові, Запоріжжі, Вінниці та Херсоні.

Джерело

Новини України