Процесори Sony PlayStation 6 з’являться у 2026 році — AMD готує архітектуру UDNA

Процесори Sony PlayStation 6 з’являться у 2026 році — AMD готує архітектуру UDNA

За даними інсайдера, AMD готується представити ігровий графічний чип UDNA. Процесори для Sony PlayStation 6 на його основі підуть у виробництво раніше, ніж через два роки.

За словами перевіреного інформатора Zhangzhonghao з Chiphell, AMD готується представити ігрові графічні процесори UDNA не раніше другого кварталу 2026 року. Це можуть бути відеокарти Radeon наступного покоління, які також не концентруватимуться на сегменті ентузіастів. Вже підтверджено, що архітектура RDNA4 орієнтована на більш доступні сегменти.

А от архітектури RDNA5 не буде — замість неї постане UDNA. AMD повертається до уніфікованої архітектури, подібної до популярної Vega. Уніфікована архітектура може спростити розробку, але незрозуміло, як це вплине на різні сегменти ринку, оскільки для них потрібний різний функціонал. Ось конкретні тези з інсайда:

  • Не буде RDNA5, після RDNA4 вийде UDNA
  • Процесори MI400 та RX9000 використовуватимуть UDNA з конструкцією ALU, подібною до GCN (Vega)
  • Масове виробництво ігрових чипів UDNA заплановано на другий квартал 2026 року
  • PS6 від Sony використовуватиме UDNA, а центральний процесор буде ZEN4 чи ZEN5, ще не визначено
  • Портативна консоль Sony також використовуватиме чипи AMD
  • Портативна консоль Microsoft обирає між Qualcomm і AMD, але це не точно
  • Ця інформація надходить із ланцюжка постачання, характеристики та продуктивність невідомі

Попри деяку невизначеність, можна стверджувати, що Sony все ж продовжить використовувати чипи AMD. З консолями Microsoft ситуація складніша, з огляду на співпрацю компанії з Qualcomm. Також свого слова поки не сказала NVIDIA, яка, за чутками, готує власний центральний процесор (зрозуміло, з потужною графікою).

СпецпроєктиOukitel випускає смартфон C58 Pro: камера 50 МП, батарея 5150 мАг і ціна $99,99 на честь Дня подякиЯк вибрати супутникову автосигналізацію на авто? Поради, нюанси та посилання на системи

Джерела: VideoCzardz, Wccftech

Новини України